Skriv ut denne siden
fredag, 21 september 2018 09:06

Color Line innstiller avganger på grunn av uværet

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Color Lines Super Speed 2 skulle ha gått i rute mellom Larvik og Hirtshals fredag kveld, men den turen blir det ikke noe av. Color Lines Super Speed 2 skulle ha gått i rute mellom Larvik og Hirtshals fredag kveld, men den turen blir det ikke noe av. Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix

Color Line innstiller en rekke avganger på grunn av det varslede uværet som er ventet å feie inn over Sør- og Østlandet.

Telemarksavisa skriver at avgangen med Superspeed fra Larvik til Hirtshals fredag klokka 17.30 er innstilt.

Ifølge Color Lines ruteoversikt er også avgangen Kristiansand–Hirtshals klokka 16.30 innstilt. Naturlig nok er også returavgangene fra Hirtshals klokka 20.45 og 22.15 innstilt.

DFDS opplyser til NTB at deres avgang fra Oslo til København går til planlagt tid klokka 16.30 fredag, men at skipet forlenger tiden i Oslofjorden, slik at de unngår den verste stormen i høy sjø.

Den varslede vinden har ført til at farenivået er høynet til oransje–det nest høyeste nivået. Både politiet og brannvesenet ber folk om å ta nødvendige forholdsregler før vinden setter inn for fullt utover fredagen.

– Det kommer et nytt kraftig lavtrykk inn mot Sør-Norge. Denne gangen er det Rogaland, Sørlandet og Østlandet som blir hardest rammet. Utover fredag vil vinden øke på til full storm, vi får vindkast helt opp i 45 meter per sekund, sier statsmeteorolog Kristian Gislefoss til Yr.