Skriv ut denne siden
fredag, 16 november 2018 07:50

Mann alvorlig skadd etter knivstikking i Oslo

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Natt til fredag fikk politiet melding om at en mann hadde blitt knivstukket på åpen gate i Oslo. Mannen er alvorlig skadd og innlagt på sykehus. Natt til fredag fikk politiet melding om at en mann hadde blitt knivstukket på åpen gate i Oslo. Mannen er alvorlig skadd og innlagt på sykehus. Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix

En mann i 20-årene er sendt til Ullevål med alvorlige skader etter at han ble knivstukket på åpen gate i Oslo sentrum natt til fredag. Ingen er pågrepet.

Politiet fikk melding om hendelsen som skjedde i Osterhaus gate klokken 0.40.

– Mannen er kjørt til sykehuset med alvorlige skader, på grensen mot kritisk, forteller operasjonsleder Gjermund Stokkli i Oslo politidistrikt til NTB like etter klokken 1.

– Mannen ble knivstukket flere ganger. Dette er en alvorlig sak, sier operasjonslederen.

Ingen personer er pågrepet fredag morgen, og politiet leter fortsatt de tre som løp fra stedet da politiet kom fram.

– Det dreier seg om tre menn, vi har søkt etter dem uten resultat. Vi har ikke snakket med fornærmede, så vi vet ikke om det var noen relasjon mellom gjerningsmennene og han som ble knivstukket, sier operasjonslederen klokken 6.30.

Han sier hendelsen skjedde utenfor en boliggård i Osterhaus gate.