Skriv ut denne siden
onsdag, 19 februar 2025 13:51

Helly Hansen selges for 10 milliarder kroner

Skrevet av
Helly Hansen har vært eid av canadiske Canadian Tire Corporation siden 2018, men har hatt hovedkontor i Oslo. Helly Hansen har vært eid av canadiske Canadian Tire Corporation siden 2018, men har hatt hovedkontor i Oslo. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Klesmerket Helly Hansen selges til canadiske Kontoor Brands, som blant annet eier merkene Wrangler og Lee. Prisen oppgis å være rundt 900 millioner dollar.

Det skriver E24. Beløpet tilsvarer rundt 10 milliarder norske kroner.

– Vi er svært begeistret for å ønske Helly Hansen velkommen til Kontoor Brands og til å bygge en framtid sammen som skaper en betydelig verdi for våre interessenter, sier administrerende direktør Scott Baxter i Kontoor Brands i en pressemelding.

Helly Hansen har vært eid av Canadian Tire Corporation, som i 2018 kjøpte klesmerket for rundt 6 milliarder kroner.

Selskapet ble grunnlagt i Moss i 1877 av sjømannen Helly Juell Hansen. Familien solgte selskapet i 1970-årene.