fredag, 08 mars 2024 08:54

Regjeringen setter ned kvinneutvalg

Skrevet av
Jonas Gahr Støre Jonas Gahr Støre Foto: Lise Åserud / NTB

Regjeringen setter ned kvinneutvalg, melder NRK

Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) sier at regjeringen skal sette ned et nytt offentlig utvalg for kvinners arbeidshelse. Kunngjøringen kom på kvinnedagen.

– Vi setter nå ned et eget utvalg for å få mer kunnskap, og ikke minst se på hvilke tiltak vi kan se for oss, for å redusere forskjellene og bedre det som er knyttet til kvinners arbeidshelse, sier Støre til NRK.

Utvalget kommer blant annet på bakgrunn av at kvinner har høyere sykefravær enn menn, og at en tredel av det totale sykefraværet skyldes helt eller delvis forhold på jobben, skriver rikskringkasteren.

Andre saker å lese

Kvinne i 70-årene funnet død etter leteaksjon i Hønefoss

11-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mange beboere på Nordsiden i Hønefoss ble natt til onsdag vekket av lavtflygende helikopter i forbindelse med en leteaksjon etter en savnet kvinne.

Les mer i RingeriksAvisa

Rekordmange velger yrkesfag

10-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Rekordmange velger yrkesfag

For fjerde år på rad er det flere som starter på yrkesfag enn studieforberedende. Aldri før har yrkesfag-tallene vært høyere.

Les mer i RingeriksAvisa

Nytt velværeselskap etablert i Tyristrand

10-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Et nytt selskap innen velvære og livsstil er registrert i Foretaksregisteret. Englegård House of Wellness AS har forretningsadresse i Tyristrandgata 3 i Hønefoss, Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Verdens største studentundersøkelse

09-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Verdens største studentundersøkelse

Studentenes helse- og trivselsundersøkelse (SHoT) er Norges største kartlegging av hvordan studenter faktisk har det – fysisk, psykisk, sosialt og i studiesituasjonen.

Les mer i RingeriksAvisa