torsdag, 11 april 2024 09:49

Person døde i ulykke mellom personbil og lastebil i Sigdal

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En person omkom i en møteulykke mellom en personbil og en lastebil i Sigdal torsdag morgen.

Politiet meldte at personen som satt i personbilen først var fastklemt og fremsto alvorlig skadd, men etter et par timer kom beskjeden om at personen var død.

– Fører av personbil har slik det fremstår nå, kommet over i motsatt kjørefelt. Det er fører av personbilen som er omkommet. Fører av lastebil fremstår fysisk uskadd, skriver Sørøst-politiet på X.

Pårørende er varslet.

– Nødetatene jobber fortsatt på stedet og veien kommer til å bli stengt i lengre tid, skriver politiet.

Sørøst-politiet fikk melding om ulykken klokken 6.33, og det skjedde på fylkesvei 287.

Det er stengt på veien ved Nes på grunn av ulykken, opplyser Vegvesenet. Omkjøring for lettere kjøretøy er fylkesvei 2846 Åsterudveien. Omkjøring for kjøretøy med aksellast på over 6 tonn er fylkesvei 280 Krøderveien.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Marius Borg Høiby begjærer seg løslatt fra varetekt

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Påtalemyndigheten har begjært ytterligere fire uker med varetekt for Marius Borg Høiby. 29-åringen begjærer seg løslatt, skriver Nettavisen.

Les mer i RingeriksAvisa

Tre kostbare sykler stjålet fra sportsforretning

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tre sykler til en verdi av mellom 50 000 og 90 000 kroner per stykk er stjålet fra sportsforretningen Kremmertorget i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

30-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) er bekymret etter at verdens største kryptobørs Binance er utsatt for tidenes største kryptotyveri.

Les mer i RingeriksAvisa

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

29-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

En ny avgrensningsbrønn i Afrodite-funnet nær Kvitebjørn-feltet viser at de utvinnbare gassvolumene kan være over dobbelt så store som tidligere anslått, ifølge Equinor.

Les mer i RingeriksAvisa