fredag, 12 april 2024 21:03

Anders Jacobsen vant rettssak mot padelselskap – tilkjent 3,1 millioner pluss omkostninge

Skrevet av
Anders Jacobsen under tvistesaken mellom sitt selskap og Just Padel Group i Agder lagmannsrett i Kristiansand. Anders Jacobsen under tvistesaken mellom sitt selskap og Just Padel Group i Agder lagmannsrett i Kristiansand. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB

Anders Jacobsen har fått fullt gjennomslag i rettssaken mot Just Padel Group og er tilkjent 3,1 millioner pluss renter og sakskostnader på 1,1 millioner.

Det melder NRK , som har sett dommen.

Bakgrunnen er salget av et padelsenter i Hønefoss som den tidligere skihopperen eide sammen med Just Padel Group (JPG) fram til høsten 2021. Den gang var JPG eid av fotballprofilene Ole Martin Årst og Jesper Mathisen.

Jacobsen mener at han fikk for lite betalt for sin eierandel da JPG ble solgt til svenske We Are Padel, og Agder tingrett gir ham medhold.

JPG ble solgt for 84 millioner kroner, men Jacobsen og andre sentereiere skal ha fått opplyst en salgspris på 45,5 millioner. Derfor mente han at han fikk for lite betalt for sine aksjer.

Det var høy temperatur da søksmålet ble behandlet i Agder tingrett i mars. Det var blant annet krangel om hvilke bevis som kunne legges fram i retten. Både Agder tingrett og Agder lagmannsrett ga Jacobsen medhold i krav om at eposter, meldinger og avtaler inngått av de tidligere JPG-eierne skulle legges fram, men avgjørelsen ble anket til Høyesterett, og bevisene ble derfor ikke lagt fram.

Høyesterett har senere avvist anken og har tilkjent Jacobsen 300.000 kroner i sakskostnader for striden rundt bevisene.

Padel, en slags mellomting mellom squash og tennis, er en av verdens hurtigst voksende idretter.

Andre saker å lese

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

20-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

Vi nærmer oss et nytt rentemøte. Alle med boliglån må snart finregne på renter og mulige økte kostnader.

Les mer i RingeriksAvisa

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

19-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

Samme dag som lokførerne går ut i streik, er det store veiarbeider på E18 inn mot Oslo. Togstreiken gjør køene ekstra lange.

Les mer i RingeriksAvisa

Bil kjørte av veien i Busundveien

19-09-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til lørdag gikk det ut melding om en trafikkulykke i Busundveien.

Les mer i RingeriksAvisa

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa