torsdag, 18 april 2024 07:57

To Hallinger varetektsfengslet for voldtekt og filming av tenåring

Skrevet av

To menn er i Buskerud tingrett varetektsfengslet i to uker med brev- og besøksforbud, siktet for å ha voldtatt og filmet en tenåring.

Tenåringen, en 18 år gammel kvinne fra Innlandet, skal ha blitt voldtatt under nyttårsfeiring i Hallingdal. Hun varslet politiet, som aksjonerte mot to yngre menn fra Hallingdal for en uke siden, skriver Hallingdølen.

– Dette er en stygg sak, sier politiadvokat Stein Anders Gule til avisen.

Kvinnen var i en tilstand der hun var ute av stand til å motsette seg voldtekten, ifølge Gule. Årsaken til at det tok lang tidfør hun varslet politiet, henger sammen med at hun først fikk kjennskap til dette i mars da hun fikk tilsendt en video av overgrepet, forteller han.

– Overgrepet skal ha skjedd på et nachspiel nyttårsaften på en privatadresse, sier Gule.

Den ene siktede, som filmet, har erkjent de faktiske forholdene. den andre, som er siktet for å ha utført voldtekten, har ikke villet forklare seg.

De to mennenes forsvarere, Anders Green og Sidsel Katralen, ønsker ikke å kommentere saken.

Andre saker å lese

Drapssaken i Ringerike – pårørende er varslet

30-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Drapssaken i Ringerike – pårørende er varslet

En mann i 40-årene er siktet for drap etter at en colombiansk kvinne ble funnet død i en bolig i Ringerike natt til mandag. Nå er pårørende varslet, skriver Nettavisen.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby begjærer seg løslatt fra varetekt

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Påtalemyndigheten har begjært ytterligere fire uker med varetekt for Marius Borg Høiby. 29-åringen begjærer seg løslatt, skriver Nettavisen.

Les mer i RingeriksAvisa

Tre kostbare sykler stjålet fra sportsforretning

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tre sykler til en verdi av mellom 50 000 og 90 000 kroner per stykk er stjålet fra sportsforretningen Kremmertorget i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

30-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) er bekymret etter at verdens største kryptobørs Binance er utsatt for tidenes største kryptotyveri.

Les mer i RingeriksAvisa