mandag, 20 mai 2024 08:15

Kjørte inn i sperringene ved politistasjonen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Av sikkerhetsmessige årsaker, er det plassert betongsperringer rundt hele Hønefoss politistasjon. Mandag morgen kjørte en mann i 20-årene inn i disse sperringene. Samtidig kolliderte han med en annen bil. Han mistenkes for kjøring i påvirket tilstand og ble fremstilt for lege for å gjennomføre nødvendig prøvetaking. Han anmeldes for flere forhold, herunder trusler mot politiet, skadeverk og kjøring i påvirket tilstand. Hans førerkort er beslaglagt.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Datasvar flytter

11-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Etter å ha vært på Vesterntangen i mange år, flytter nå Datasvar fra Nansenveien 1 til Hvervenmoveien 45.

Les mer i RingeriksAvisa

Kvinne i 70-årene funnet død etter leteaksjon i Hønefoss

11-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mange beboere på Nordsiden i Hønefoss ble natt til onsdag vekket av lavtflygende helikopter i forbindelse med en leteaksjon etter en savnet kvinne.

Les mer i RingeriksAvisa

Rekordmange velger yrkesfag

10-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Rekordmange velger yrkesfag

For fjerde år på rad er det flere som starter på yrkesfag enn studieforberedende. Aldri før har yrkesfag-tallene vært høyere.

Les mer i RingeriksAvisa

Nytt velværeselskap etablert i Tyristrand

10-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Et nytt selskap innen velvære og livsstil er registrert i Foretaksregisteret. Englegård House of Wellness AS har forretningsadresse i Tyristrandgata 3 i Hønefoss, Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa