søndag, 16 juni 2024 10:05

Bjarne Mindes konkursbo innstilt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Etter at det hos forretningsmannen Bjarne Minde ble åpnet personlig konkurs i desember 2022, har bostyrer advokat Stian Hatleberg avsluttet sitt arbeid med boet.


Da det ikke engang var nok penger til å dekke omkostningene ved fortsatt bobehandling, ble det den 14.6.24 avsagt kjennelse ved Ringerike, Asker og Bærum tingrett for at bobehandlingen ble innstilt etter konkurslovens §135.

Når Minde fortsatt har hjemmel til sin private villa i Hønefoss, er det fordi det er så mange tinglyste heftelser på den at et salg ikke ville tilføre kreditorfellesskapet penger.

Ankefrist over kjennelsen er satt til 14.7.2024.

Konkursloven §135 første ledd

Dersom bostyreren finner at boets midler er utilstrekkelige til å dekke omkostningene ved dets fortsatte behandling, skal bostyreren vurdere å kontakte fordringshavere eller berørte offentlige myndigheter med sikte på å få dem til å stille sikkerhet for omkostningene ved en fortsatt bobehandling. Dersom bostyreren ikke finner grunn til å ta slik kontakt, eller ingen sikkerhet blir stilt, skal bostyreren avgi innstilling til skifteretten om at bobehandlingen skal innstilles. Innstillingen kan inntas i bostyrerens sluttredegjørelse, jf. § 122.

 

jubileum

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Millionstøtte og tette bånd – hvor åpent drives Hønefoss By AS?

15-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Millionstøtte og tette bånd – hvor åpent drives Hønefoss By AS?

Hønefoss By AS ble etablert i 2022 for å styrke byen som kultur- og handelsknutepunkt. Med over fem millioner kroner i offentlig og halvoffentlig støtte i fjor, er det naturlig...

Les mer i RingeriksAvisa

Bonde i Hallingdal tiltalt etter at 36 sauer døde

15-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann fra Hallingdal må møte i retten, tiltalt for to grove brudd på dyrevelferdsloven etter at det ble funnet 36 døde sauer på gården hans.

Les mer i RingeriksAvisa

Iskrembod-selskap snur etter LO-kjeft

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ungdommer som har blitt sendt hjem uten lønn grunnet dårlig vær, skal etterbetales, lover gründeren bak iskrembodene i Large Ice-Cream Company (LICC).

Les mer i RingeriksAvisa

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

14-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

USAs president Donald Trump opplyste mandag at det er inngått en avtale om å sende amerikanske våpen til Ukraina, og at dette skal koordineres av Nato.

Les mer i RingeriksAvisa