torsdag, 04 juli 2024 08:15

Dronning Sonja 87 år

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

I dag, 4. juli, fyller dronning Sonja 87 år. Hun feirer fødselsdagen helt privat.

– Dronningens fødselsdag feires privat, opplyser Slottet til NTB.

For øyeblikket er det ferie og ingen poster på det offisielle progammet for den ellers aktive dronningen.

Det siste året har hun holdt sin største kunstutstilling så langt med over 100 verk. Utstillingen ble holdt på kunstgalleriet Ullinsvin i Vågå i fjor sommer.

Kongeparet har også åpnet sin egen kafé hvor dronningen har bestemt fargene på møblene og utformingen av kafeen. Den er en del av Dronning Sonja Kunststall og holder til i Slottsparken. Det er Slottet som står for maten.

Kongeparet har også vært på fylkestur. I mai var de to på besøk i fem forskjellige kommuner i Agder og Rogaland.

Dronning Sonja, født Sonja Haraldsen, giftet seg med daværende kronprins Harald 29. august 1968. 22 år senere ble hun dronning, da kong Olav døde i 1991. Dronning Sonja ble da den første norske dronningen på 52 år.

NTB

Andre saker å lese

Enebolig i Thornes gate solgt for 7,9 millioner

22-08-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Enebolig i Thornes gate solgt for 7,9 millioner

En eiendom i Thornes gate ble ukens høyeste registrerte salg i Ringerike, med en kjøpesum på 7,9 millioner kroner. Til sammen inneholder listen 14 overdragelser med oppgitt kjøpesum.

Les mer i RingeriksAvisa

Tiktok inngår milliardforlik med amerikanske myndigheter

22-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tiktok inngår milliardforlik med amerikanske myndigheter

Tiktok har inngått et forlik verdt om lag 3,7 milliarder kroner med det amerikanske justisdepartementet for å ha latt barn under 13 år lage egne kontoer.

Les mer i RingeriksAvisa

Bjørn påkjørt av bil

22-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En bil kolliderte i natt med en bjørn sørøst i Finland, nær grensen til Russland. Politiet advarer folk mot å nærme seg den skadede bamsen.

Les mer i RingeriksAvisa

Flygelederstreiken vil gi store forsinkelser – Vestlandet blir hardt rammet

21-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Flygelederstreiken vil gi store forsinkelser – Vestlandet blir hardt rammet

Tolv flygeledere på Gardermoen og på Flesland går ut i streik. Konsekvensene blir store, spesielt på Vestlandet. Forsinkelsene vil øke utover dagen og ramme hele landet.

Les mer i RingeriksAvisa