søndag, 19 januar 2025 10:01

Brann i flistørker på Sokna – situasjonen under kontroll

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Tidlig søndag morgen rykket nødetatene ut til en brann i en flistørker i et næringsbygg i Nordmoveien på Sokna. Meldingen om brannen kom klokken 05:20, og en sikkerhetssone på 50 meter ble raskt etablert rundt bygget.

Ved ankomst kunne brannvesenet konstatere røykutvikling i andre etasje på bygget, men det var ingen synlige flammer. Slokningsarbeidet ble umiddelbart iverksatt. Situasjonen ble raskt betegnet som under kontroll, og det var ingen risiko for spredning til omkringliggende bygg.

Ifølge politiet var ingen personer i fare under hendelsen. Undersøkelser viste at røyken stammet fra varmgang i en silo med pellets, som var tilknyttet flistørkeren via et transportbånd. Brannvesenet arbeidet med å sikre at det ikke var restvarme i siloen.

Klokken 06:37 meldte politiet at det ikke var ytterligere varmgang, og at saken på stedet var avsluttet. Det vil bli opprettet en sak for å kartlegge årsaken til brannen.

Ingen skader på personer ble rapportert, og situasjonen ble håndtert effektivt av nødetatene.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

23-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

Arbeidsminister Kjersti Stenseng (Ap) og helseminister Jan Christian Vestre (Ap) mener det har blitt for enkelt å få en sykemelding.

Les mer i RingeriksAvisa

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

23-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

Vårdugnaden er i gang i borettslag og sameier over hele landet. Selv noen få timers innsats fra hver beboer kan utgjøre store summer.

Les mer i RingeriksAvisa

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

23-04-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

Den kinesiske bilprodusenten Xpeng forventer å starte masseproduksjon av «flygende biler» neste år.

Les mer i RingeriksAvisa

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

22-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

Et skip fra den iranske Revolusjonsgarden har skutt mot et konteinerskip nordøst for Oman. Det er store skader på broen, melder UKMTO.

Les mer i RingeriksAvisa