torsdag, 20 februar 2025 07:52

Krever to millioner i oppreisning til familien etter Jonas-drapet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Familiens bistandsadvokat har fremmet et erstatningskrav på to millioner kroner på vegne av Jonas Aarseth Henriksens mor, far, samboer og søster.

– For de tre førstnevnte er det sendt inn krav om oppreisning til etterlatte etter drap, dette har søsken dessverre ikke krav på, sier familiens bistandsadvokat Marijana Lozic til Ringerikes Blad.

– I tillegg er det sendt inn krav om erstatning for økonomisk tap på vegne av alle sammen, til sammen ligger det på rundt to millioner kroner, sier Lozic.

Hun ønsker ikke spesifisere beløpene noe nærmere, ettersom det skal dokumenteres og bevisføres for retten.

Jonas Aarseth Henriksen anmeldte en rekke trussel- og voldsepisoder før han ble drept i Nes i Ådal 17. august 2023.

Jonas eide og drev Henriksen Solutions AS og Brønnspesialisten AS. Selskapenes advokat Kjersti Fossum Engnæs opplyser at også de vil kreve erstatning. I den kommende hovedforhandlingen er det kun selskapenes tingskade-krav som skal behandles.

– Flere av selskapenes eiendeler, som kjøretøy, er påført store skader. Selskapenes krav omfatter påløpte kostnader, både egenandeler og kostnader som ikke er dekket av forsikring i størrelsesorden 50.000 kroner, opplyser Engnæs til avisa.

NTB

Andre saker å lese

Bjøro Håland innlagt på sykehus etter konsert

11-07-2025 Musikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bjøro Håland innlagt på sykehus etter konsert

Countryartisten Bjøro Håland (81) ble lagt inn på sykehus etter en konsert i Kristiansand.

Les mer i RingeriksAvisa

Trump varsler Russland-nyhet mandag

11-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump varsler Russland-nyhet mandag

USAs president Donald Trump sier at han kommer med en «stor» Russland-kunngjøring mandag, uten å utdype.

Les mer i RingeriksAvisa

To fortsatt alvorlig skadet etter bussbrannen i Nordre Follo

11-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

To fortsatt alvorlig skadet etter bussbrannen i Nordre Follo

Tilstanden til to av dem som ble tatt til sykehus etter bussbrannen i Nordre Follo, beskrives fortsatt som alvorlig.

Les mer i RingeriksAvisa