onsdag, 26 mars 2025 21:28

Ringerike klorte seg fast i opprykksdrømmen: 3–1-seier i Trondheim

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Leangen Arena, Trondheim – Spenningen lever videre i opprykkskvalifiseringen til Fjordkraft-ligaen. Med en sterk 3–1-seier borte mot Nidaros onsdag kveld tok Ringerike Panthers et viktig steg i retning av eliteseriespill neste sesong.

Det ble en fysisk og dramatisk kamp foran entusiastiske trøndere, men Panthers viste styrke og disiplin da det gjaldt som mest. Laget fra Hønefoss åpnet scoringskontoen i første periode ved veteranen Lars Trygg, som satte inn 1–0 etter flott forarbeid av M. Söderberg og J. Kvandal.

Etter en målløs midtperiode, der begge lag hadde sine sjanser, tok kampen virkelig fyr i tredje. Først utlignet Nidaros i overtall ved Sebastian Falk-Larssen, etter en smart pasning fra O. Håkansson og M. Szurowski. Stillingen var da 1–1 og alt lå åpent.

Men Panthers svarte raskt. Bare minutter senere ble Nidaros straffet igjen i undertall, og D. Svensson sørget for ny ledelse for gjestene – et mål som ble stående som vinnermålet. Assisten kom fra M. Freyschuss Nordin, og nervene i Leangen Arena begynte for alvor å melde seg.

Hjemmelaget tok ut keeper i sluttminuttene og satset alt, men det var nok en gang Lars Trygg som skulle få siste ord. Med 15 sekunder igjen på klokka plukket han opp pucken og satte spikeren i kista med 3–1 i åpent mål. Med to scoringer ble han kampens store profil.

Ringerike spilte en disiplinert kamp og sto imot presset i undertall. De pådro seg bare to mindre utvisninger gjennom kampen, mot hele 27 minutter for Nidaros – inkludert en 5+20-minutters straff for J. Berling etter en farlig takling mot hodet.

Skuddstatistikken viste 34–33 i Ringerikes favør, men keeperduellen mellom J. Rønning og W. Johansson var jevn hele veien. Begge målvakter leverte solide prestasjoner.

Med denne seieren holder Ringerike trykket oppe i en intens og jevnspilt opprykksduell. Neste kamp kan bli avgjørende.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Elg skutt på Frogner

11-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En elg ble torsdag morgen observert i morgenrushet på vestkanten i Oslo. Etter en stund ble elgen skutt og avlivet av Viltnemnda.

Les mer i RingeriksAvisa

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

10-06-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

Dagny har et ønske om å utfordre seg selv og gå ut av komfortsonen. Fredag slipper hun «Dancefloor Erotica» – et dansbart album hun beskriver som det morsomste og mest...

Les mer i RingeriksAvisa

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

10-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

I mai ble soppsykdommen rød marg oppdaget i norske jordbær. Likevel har forbrukerne liten grunn til bekymring, ifølge Gartnerhallen.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

09-06-2026 Nyheter Av Trond Schieldrop - avatar Av Trond Schieldrop

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

Det startet som en interesse og et lite verksted hjemme i garasjen. Nå leverer Øistein Røste spesialløsninger til norske industribedrifter.

Les mer i RingeriksAvisa