onsdag, 09 april 2025 18:15

NAF og Circle K hjelper påskebilistene i Vik i Hole: Vafler og gode råd før utfarten

Skrevet av
Denne uken går Circle K og NAF sammen om en landsdekkende aksjon for å hjelpe bilister med å senke skuldrene, ta pauser og kjøre tryggere. Denne uken går Circle K og NAF sammen om en landsdekkende aksjon for å hjelpe bilister med å senke skuldrene, ta pauser og kjøre tryggere. Foto: Terje Borud

VIK I HOLE: Før årets store påskeutfart slår Circle K Vik i Hole seg sammen med NAF for å tilby bilistene både en pust i bakken og et puff i riktig retning: tryggere og mer avslappet kjøring.

Lørdag 12. april mellom klokken 10 og 14 arrangeres årets påskeaksjon på Circle K-stasjonen i Vik. Aksjonen er et samarbeid mellom Circle K og NAF Asker og Bærum, og målet er klart: færre ulykker og mindre stress i påsketrafikken.

– Mange har det travelt med å komme seg til hytta før påsken, men høye skuldre og hastverk bak rattet øker risikoen for ulykker, sier Kjetil Svenheim, partneransvarlig i Circle K Norge.

Ifølge tall fra Finans Norge skjer det over fire bilskader i minuttet fredag før palmehelgen - mellom klokken 14 og 15.

– Ta en pause og få deg en vaffel

På stasjonen i Vik står frivillige fra NAF klare til å møte bilister med et smil, en nystekt vaffel og gode råd om sikker kjøring. De hjelper til med alt fra å fylle spylervæske til å gi tips om sikring av bagasje, bruk av mobil og behovet for hyppige pauser.

Det skal ikke så mye til for å gjøre reisen tryggere og mer behagelig. Litt ekstra spylervæske, god planlegging og en liten prat kan gjøre en stor forskjell.

Lokal dugnadsånd – nasjonal betydning

Circle K Vik er én av rundt 60 stasjoner i hele landet som deltar i den landsdekkende aksjonen. Lokalt er det NAF Asker og Bærum som stiller opp, men budskapet gjelder bilister overalt: Sikkerheten kommer først.

– Vi ønsker velkommen til en hyggelig og nyttig stopp før fjellet – med både påfyll til bilen og til humøret.

FAKTA:

  • Hva: Påskeaksjon med NAF og Circle K
  • Hvor: Circle K Vik i Hole
  • Når: Lørdag 12. april kl. 10–14
  • Tilbud: Gratis spylervæske, trafikksikkerhetsråd, hjelp til sikring av bagasje – og salg av vafler!

Ta det rolig, ta en pause – og kom trygt frem.

Sist redigert onsdag, 09 april 2025 21:20

Andre saker å lese

Listhaug frykter kvadrupel-smell på lommeboken: – Nå må Støre våkne

13-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Listhaug frykter kvadrupel-smell på lommeboken: – Nå må Støre våkne

Frp-leder Sylvi Listhaug er lei av utgifter som går opp, opp, opp og opp. Hun etterlyser en plan fra regjeringen.

Les mer i RingeriksAvisa

Bakfra på brua

12-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bakfra på brua

Nødetatene måtte rykke ut ved 10.30-tiden onsdag formiddag. Det var to personbiler involvert i en påkjørsel bakfra.

Les mer i RingeriksAvisa

Oljefondet satte ny rekord i første halvår

12-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Oljefondet satte ny rekord i første halvår

Oljefondet tjente 1 753 milliarder kroner i første halvår 2026. Det er den høyeste kroneavkastningen fondet noen gang har hatt i løpet av et halvår.

Les mer i RingeriksAvisa

Hole har flest helleristningsfelt i Buskerud

12-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hole har flest helleristningsfelt i Buskerud

Hole er kommunen med flest kjente helleristningsfelt i Buskerud. Alle stammer fra bronsealderen, og nå setter Buskerud fylkeskommune opp nye informasjonsskilt ved flere av kulturminnene.

Les mer i RingeriksAvisa