tirsdag, 15 april 2025 20:53

Blodrøde hopptall for Vikersund – Raw Air gikk 3,8 millioner kroner i minus

Skrevet av
Publikum før avslutningsrennet i hopp for menn under Raw Air i Vikersundbakken 16. mars 2025. Publikum før avslutningsrennet i hopp for menn under Raw Air i Vikersundbakken 16. mars 2025. Foto: Terje Bendiksby / NTB.

Raw Air-arrangementet i hopp i Vikersund endte med nesten fire millioner kroner i underskudd.

Dagbladet skriver at 6000 tilskuere tok turen under hoppdagene i mars. Det var rundt halvparten av det arrangøren hadde sett for seg under rennene i verdenscupen.

FTV Flying Team Vikersund har regnet seg fram til det blodrøde millionunderskuddet. Styreleder Vegard Jelstad har likevel godt håp om at de skal komme seg over den økonomiske kneika.

– Vi har egenkapital til å stå i dette og kommer med en klar tilbakemelding til alle våre kreditorer og frivillige: Vi gjør opp for oss.

Den samme holdningen har Leif Arne Berget i organisasjonskomiteen.

– Vi hadde fryktet røde tall. Men vi har likviditet og har bygget opp en egenkapital i arrangørselskapet. Så vi står dette av, men det kan ikke fortsette. Det er ikke bærekraftig å gå fire millioner kroner i minus over tid. Noe må gjøres, sier Berget til Dagbladet.

Berget sier at kostnadene ble kuttet med fire millioner kroner fra 2024 til 2025 og at enda flere steiner må snus for å skape balanse i regnskapet.

Andre saker å lese

Savnet mann funnet død i redningsaksjon i Øygarden

07-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En redningsaksjon ble satt i gang etter melding om en savnet mann i 70-årene mandag. Politiet bekrefter nå at han er funnet omkommet.

Les mer i RingeriksAvisa

To personer døde etter at sjark kantret utenfor Lofoten

07-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er bekreftet døde etter at en sjark kantret ved Napp i Lofoten torsdag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig klatreulykke på Kolsås - mann i 60-årene falt 15 meter

07-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er skadet i forbindelse med en klatreulykke på Kolsås i Bærum. En av dem beskrives som alvorlig skadet, ifølge politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Bil med to sett skilter stanset i Hole

04-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 50-årene er anmeldt etter å ha blitt stanset av politiet i Onsakervika i Hole natt til lørdag.

Les mer i RingeriksAvisa