Arrangøren håper på tilsvarende deltakelse i årets løp lørdag 1. august. Løpere fra Norderhov UIL dominerte fjorårets løp. Gro Strande og Thomas Engenes og tok første napp i vandrepokalene som går til løperne som har best sammenlagttid over tre år.
-Løpet burde være ei fin oppkjøring til Ringeriksmaraton, sier løpsleder Fred Harald Nilssen og løpsbetjent Sjur Tandberg. De opplyser at de som vil løpe hele distansen, kan ta deler av løypa eller organisere løpet som stafett.
Løpet har start på Selteveien i Hole og går i et naturskjønt landskap med innkomst på kirkevangen på Bønsnes. Deltakerne kan parkere i målområdet. Der blir det satt opp buss fra målområdet en halv time før start som er klokka 9. Det er premie til alle i år. Mer informasjon er å finne på løpets side på Facebook.
Olsokløpet som langrennsgruppa i IL Holeværingen i sin tid lanserte på 1980-tallets joggebølge, blir holdt i hevd av Ribbunglauget. I fjor fikk halvmaratonløpet et oppsving med 28 løpere.
Frank Tverran
Ansvarlig redaktør og skribent
Siste fra Frank Tverran
Andre saker å lese
Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

Regjeringen vil nedsette en ekspertgruppe som skal undersøke om Nav fungerer optimalt og om det er godt nok rustet for fremtiden.
Les mer i RingeriksAvisaJevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget
12-01-2026 Nyheter
Frank Tverran

Jevnaker kommune har nådd en milepæl som få andre kan vise til - i 2025 var samtlige nye personbiler som ble registrert i kommunen helelektriske. Dermed plasserer Jevnaker seg i...
Les mer i RingeriksAvisaGutt ranet inne på McDonalds-restaurant i Bergen
11-01-2026 Blålys brann politi ulykker
NTB
Politiet har pågrepet to menn i Bergen sentrum etter at en gutt i midten av tenårene ble ranet inne på en McDonalds-restaurant på Torgallmenningen.
Les mer i RingeriksAvisaØyeprofessor etterlyser skjermvett i nye skjermråd

Skjermvett er viktigere enn stoppeklokke, mener rådgivende øyeprofessor Tor Paaske Utheim i Norges Blindeforbund.
Les mer i RingeriksAvisa