Arrangøren håper på tilsvarende deltakelse i årets løp lørdag 1. august. Løpere fra Norderhov UIL dominerte fjorårets løp. Gro Strande og Thomas Engenes og tok første napp i vandrepokalene som går til løperne som har best sammenlagttid over tre år.
-Løpet burde være ei fin oppkjøring til Ringeriksmaraton, sier løpsleder Fred Harald Nilssen og løpsbetjent Sjur Tandberg. De opplyser at de som vil løpe hele distansen, kan ta deler av løypa eller organisere løpet som stafett.
Løpet har start på Selteveien i Hole og går i et naturskjønt landskap med innkomst på kirkevangen på Bønsnes. Deltakerne kan parkere i målområdet. Der blir det satt opp buss fra målområdet en halv time før start som er klokka 9. Det er premie til alle i år. Mer informasjon er å finne på løpets side på Facebook.
Olsokløpet som langrennsgruppa i IL Holeværingen i sin tid lanserte på 1980-tallets joggebølge, blir holdt i hevd av Ribbunglauget. I fjor fikk halvmaratonløpet et oppsving med 28 løpere.
Frank Tverran
Ansvarlig redaktør og skribent
Siste fra Frank Tverran
Andre saker å lese
Sjokkbrekk i Ringsaker kommune – tatt verdier for hundretusener
28-07-2026 Blålys brann politi ulykker
NTB og Frank Tverran
Politiet rykket ut etter det de omtaler som et sjokkbrekk hos Elkjøp på Rudshøgda i Ringsaker kommune. Butikken kan ha blitt frastjålet store verdier.
Les mer i RingeriksAvisaKI-giganter inngår samarbeid etter historisk dataangrep

For to uker siden klarte en KI-modell å gjennomføre et reelt dataangrep for egen maskin. Nå har over 30 teknologigiganter inngått en avtale om sikkerhetssamarbeid.
Les mer i RingeriksAvisaSkogbrannene raser videre i Sør-Europa – flere personer pågrepet

Fire menn er pågrepet etter skogbrannene i Frankrike og Spania. Hundretusenvis er evakuert i det som beskrives som en av de største naturkatastrofene på flere tiår.
Les mer i RingeriksAvisaFærre hoggorm-henvendelser hos FHI i sommer: – Hadde ventet flere

Giftinformasjonen hos FHI har i sommer mottatt langt færre henvendelser om hoggormbitt enn tidligere. De hadde ventet mer gitt varmen.
Les mer i RingeriksAvisa