×

Advarsel

JUser: :_load: Kan ikke laste bruker med id: 500
fredag, 20 oktober 2017 09:15

Eliteserien: RBK får snaut 23 millioner for gull, tøff kamp om gigantsummer

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Nicklas Bendtner og Rosenborg stikker av med mange millioner fra årets Eliteserien i fotball. Nicklas Bendtner og Rosenborg stikker av med mange millioner fra årets Eliteserien i fotball. Foto: Ole Martin Wold / NTB scanpix

Det står om kjempebeløp i innspurten av Eliteserien fotball for menn. Forskjellen på tredje- og sjuendeplass kan være hele 10 millioner kroner.

Det er den lukrative TV-avtalen som gir pengeregnet. Differansen mellom sølv og 4.-plassen er 8,3 mill.

Målforskjellen vil kunne gi store utslag på millionstrømmen ut til de 16 norske toppklubbene. Rosenborg står med beina i mål som serievinner allerede. Fem klubber er med i kampen om andreplassen.

Det deles ut hele 175 millioner kroner etter denne sesongen basert på sluttabellen. I bunnen her ligger en garanti på 5,4 millioner til hver klubb.

Tjent inn

Nicklas Bendtner skal ha kostet RBK cirka ni millioner kroner i innkjøp. Bare på prestasjonen i Eliteserien er det beløpet dekket inn godt over to ganger.

På toppen av 175 mill.-potten skal cirka 40 millioner sendes ut fra en post som dekker områdene kommersielt og utvikling.

Norsk Toppfotball (NTF) har 2017-budsjettert med denne fordelingen av den store gulrota – resultat-premiene på 175 mill. Slik ser stillingen ut med fem serierunder igjen av sesongen:

Sist redigert fredag, 20 oktober 2017 09:21

Andre saker å lese

Snart kan du vippse venner i Europa

15-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Snart kan du vippse venner i Europa

Vipps-brukere kan snart sende penger til venner i Spania, Italia, Portugal og Polen. Men hva det vil koste er ikke avklart.

Les mer i RingeriksAvisa

«Hver gang vi møtes» flytter til Jevnaker

14-05-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

«Hver gang vi møtes» flytter til Jevnaker

«Hver gang vi møtes» flytter til idylliske Hadeland. Neste sesong vil spilles inn på Thorbjørnrud Hotel på Jevnaker.

Les mer i RingeriksAvisa

Mobilbruk og førerkortbeslag i Kongens gate

14-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Utrykningspolitiet gjennomførte tirsdag ettermiddag en trafikkontroll i Kongens gate i Hønefoss. Resultatet ble syv reaksjoner for mobilbruk under kjøring, hvorav seks bilførere fikk forenklede forelegg. I tillegg ble førerkortet beslaglagt fra...

Les mer i RingeriksAvisa

Røkke blir medeier av Ringerike Tingrett

14-05-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Røkke blir medeier av Ringerike Tingrett

Aker-eier Kjell Inge Røkke blir storeier av barnehagebygg, politistasjoner og domstoler etter en avtale som ble inngått tirsdag.

Les mer i RingeriksAvisa