×

Advarsel

JUser: :_load: Kan ikke laste bruker med id: 500
tirsdag, 20 august 2019 07:36

Mann i 20-årene slo seg ut av arresten

Skrevet av
Mens politibetjenten på vakt alene bare kunne se på i påvente av forsterkninger, hamret den innsatte løs på glassbyggersteinen i cella til den løsnet og slo seg ut av vinduet og stakk av. Mens politibetjenten på vakt alene bare kunne se på i påvente av forsterkninger, hamret den innsatte løs på glassbyggersteinen i cella til den løsnet og slo seg ut av vinduet og stakk av. Foto: Geir Norendal / NTB scanpix

En mann i politiets arrest i Skien fikk kuttskader da han natt til tirsdag klarte å slå seg ut med hendene gjennom glassbyggerstein og vindu og rømte.

utbryter2
Mannen i 20-årene kom ikke mange hundre meterne før han ble pågrepet av politiet i Skien. Foto: Geir Norendal / NTB scanpix

Sørøst politidistrikt melder om den uvanlige rømningen som skjedde klokka 2.34, der en mann i 20-årene klarte å slå ut glassbyggerstein i celleveggen og stikke av. Glassbyggerstein er spesielt populære på baderom, men brukes også som romdelere, for å slippe gjennom lys. I cellene slipper materialet gjennom lys fra vinduene inn til cella.

– Han satt i vår arrest for utagerende oppførsel tidligere på kvelden. På grunn av oppførselen hans hadde vi litt ekstra oppsyn med cella, med videoovervåking, sier operasjonsleder Tore Grindem til NTB.

Vakthavende så mannen i arresten slå løs på glassbyggersteinene.

– Han klarte å slå steinene løse og kom seg videre ut. Han har brukt ganske mye kraft, det er liksom ikke bare å slå litt på dem, så løsner de. Det ble sett, men det tok litt tid før personen som så det fikk forsterkninger og kunne gå inn sammen med noen, og da var det for seint, forklarer Grindem.

På grunn av den innsattes utagerende tilstand, ble det ikke ansett trygt for politibetjenten å gå inn alene.

– Politiet søkte etter mannen med politihund, og han ble pågrepet 200–300 meter i nærheten klokka 3.00. Han har fått kuttskader på hendene og fikk behandling av helse, opplyser politiet.

Han vil heretter bli plassert på en celle som ikke har glassbyggerstein, forsikrer politiet.

Sist redigert tirsdag, 20 august 2019 07:41

Andre saker å lese

Svenskekongen fyller 80 år: feires og filmatiseres

28-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Svenskekongen fyller 80 år: feires og filmatiseres

Når Kong Carl XVI Gustaf fyller 80 år torsdag, er det folkefest i Sverige. Den svenske kongefamilien har mye til felles med den norske, men er også svært ulik. – Få...

Les mer i RingeriksAvisa

Krona i medvind: – Kan være gunstig å bestille feriereiser nå

27-04-2026 Økonomi NTB - avatar NTB

Krona i medvind: – Kan være gunstig å bestille feriereiser nå

Den norske krona fortsetter stadig å styrke seg mot utenlandsk valuta. Ekspertene er samstemte om at det kan være lurt å bestille årets ferier nå.

Les mer i RingeriksAvisa

Nedgang i antall selvmord i Norge

27-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nedgang i antall selvmord i Norge

I alt 656 mennesker tok livet sitt i Norge i fjor, en nedgang fra året før, viser ferske tall fra FHI. Kirkens SOS mener det psykiske helsetilbudet må styrkes.

Les mer i RingeriksAvisa

Subbet inn mange millioner på en helg

27-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Subbet inn mange millioner på en helg

Golfduoen Kristoffer Reitan og Kristoffer Ventura fortsatte storspillet på siste dag av parturneringen Classic of New Orleans. Det holdt til delt 2.-plass.

Les mer i RingeriksAvisa