torsdag, 10 oktober 2019 08:10

Slitekamp i Schjongshallen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Ellefsen setter 1-0 Ellefsen setter 1-0 Foto: Frank Tverran

Det begynte bra i Schjongshallen da Ringerike Panthers fikk besøk av Comet Halden på onsdag.

Etter få minutters spill scorte Petter Ellefsen assistert av Dustin Parks. Men før perioden var slutt, utlignet Comet til 1-1. I andre periode roter Ringerike det litt til for seg og må se på at Comet øker til 1-2.

Midtveis i siste periode legger Comet på til 1-3. Selv om Panthers tar ut keeper, greier de ikke mer enn en scoring til. Det sørget Kristoffer Melin for drøye minuttet før slutt. Det endte med sesongens andre smultering for hjemmelaget.

Først i løpet av helgen med Nidaros på besøk både lørdag og søndag, får vi litt mer peiling på hvordan Ringerike Panthers vil posisjonere seg på tabellen denne sesongen. Foreløpig er de på toppen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Finaleklare Jonas Lovv: – Bevis fra resten av Europa på at dette er noe fett

15-05-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Finaleklare Jonas Lovv: – Bevis fra resten av Europa på at dette er noe fett

Norges artist Jonas Lovv gikk videre i Eurovision Song Contest etter å ha sunget rockelåten «Ya Ya Ya» i andre semifinale. Nå venter finalen lørdag.

Les mer i RingeriksAvisa

Lastebilkran kan ha truffet jernbaneovergang nær Hokksund

15-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Politiet jobber med å finne føreren av lastebil som veltet på E134 Mjøndalen og Hokksund. Ett kjørefelt er stengt, og lastebilens kran kan ha truffet jernbanen.

Les mer i RingeriksAvisa

Unge Venstre ønsker å fjerne Kristi himmelfartsdag som fridag

14-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Unge Venstre ønsker å fjerne Kristi himmelfartsdag som fridag

Unge Venstre ønsker å fjerne Kristi himmelfartsdag som fridag. Vi står i en tid der vi må få mer ut av ressursene, sier Unge Venstres leder.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp dobbelt så store som Høyre i ny måling

14-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Frp dobbelt så store som Høyre i ny måling

Fremskrittspartiet fortsetter å sveve høyt og får 31 prosents oppslutning i en måling fra FriFagbevegelse. Det er partiets høyeste målte oppslutning på 18 år.

Les mer i RingeriksAvisa