søndag, 30 august 2020 13:31

Eldre kvinne knivstukket på Lambertseter i Oslo

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En eldre kvinne er kjørt til Ullevål sykehus etter å ha blitt knivstukket på Lambertseter i Oslo søndag. En mann i midten av 20-årene er pågrepet.

– Vi rykket ut på en melding om en voldshendelse på en privatadresse. Da vi kom til stedet møtte vi på en person som vi nå har pågrepet. Vi tok oss deretter opp i en leilighet der vi fant en eldre kvinne med stikkskader, sier operasjonsleder Cathrine Sylju til NTB.

Ifølge Sylju har kvinnen skader i halsen, men var oppegående da politiet kom til stedet.

– Meldingen fra ambulansen er at hun er mulig alvorlig skadd, men det er for tidlig å si noe sikkert, sier Sylju.

Den pågrepne er en mann i 20-årene, og det er ifølge Sylju en relasjon mellom de involverte.

NTB

Andre saker å lese

Endelig: Harry Hole på Netflix

26-03-2026 Film NTB - avatar NTB

Endelig: Harry Hole på Netflix

Ellen Helinder er den «Exit»-kjente svensken nå er aktuell som krimetterforsker og identifikasjonsekspert Beate Lønn i «Harry Hole»-serien.

Les mer i RingeriksAvisa

Nato-sjefens støtte til krigen mot Iran vekker misnøye

26-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Nato-sjefens støtte til krigen mot Iran vekker misnøye

Natos generalsekretær Mark Rutte kaller Iran en eksistensiell trussel og kaller USAs angrepskrig nødvendig. Norge kaller krigen et brudd på folkeretten.

Les mer i RingeriksAvisa

Hundrevis av bensinstasjoner i Australia går tomme

26-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hundrevis av bensinstasjoner i Australia går tomme

Over 500 bensinstasjoner i Victoria og New South Wales har gått tomme for bensin eller diesel i kjølvannet av Iran-krigen, melder Sky News Australia.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye ukrainske droneangrep mot russiske olje- og gassanlegg

26-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye ukrainske droneangrep mot russiske olje- og gassanlegg

For andre natt på rad har Ukraina gjennomført et omfattende droneangrep mot Leningrad-regionen. Et av Russlands største oljeraffinerier skal ha blitt skadet.

Les mer i RingeriksAvisa