tirsdag, 08 september 2020 08:08

Gardermotunellen stenges i tre måneder

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Gardermotunellen stenges i tre måneder Foto: Google

Deler av det elektriske utstyret i Lunnertunellen på E16 må skiftes ut. Utskifting av utstyret er helt nødvendig.

- Vedlikeholdsjobben i den 3,8 kilometer lange Lunnertunellen omfatter riving og fjerning av gammelt el-utstyr og installering av nytt, sier Lars Magnar Allergodt i Statens vegvesen.

Jobben går ut på å skifte kabelstiger, belysning, nødstrøm, styresystem og nødskap med brannslokkere og telefoner.

- Dette er en omfattende jobb som er beregnet å ta tre måneder, sier Allergodt.

Arbeidet vil bli påbegynt allerede i siste halvår 2020.

Statens vegvesen vil komme tilbake med en detaljert og omfattende stenge- og omkjøringsplan for Lunnertunnelen når dette er klart.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Siktet for to promillekjøringer

23-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Siktet for to promillekjøringer

Politiet bekrefter at tidligere statsråd Sandra Borch (Sp) er siktet for to tilfeller av promillekjøring i oktober i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa

Prislapp for NRKs nye hovedkvarter beregnet til 3,4 milliarder kroner

22-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Prislapp for NRKs nye hovedkvarter beregnet til 3,4 milliarder kroner

NRK opererer med en budsjettramme på 3,4 milliarder kroner for nytt hovedkontor på Normannsløkka i Oslo, skriver Kampanje.

Les mer i RingeriksAvisa

Politiet etterforsket voldshendelse i Søndre Park

21-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Politiet rykket tirsdag kveld ut til Søndre Park i Hønefoss etter melding om en voldshendelse. Meldingen kom inn rundt klokken 21.33.

Les mer i RingeriksAvisa

Sverige sier nei til Trumps fredsråd

21-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Sverige vil ikke bli med i president Donald Trumps fredsråd, sier statsminister Ulf Kristersson.

Les mer i RingeriksAvisa