onsdag, 09 september 2020 08:01

Skudd avfyrt gjennom vindu i leilighet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Flere personer lå og sov i en leilighet på Furuset da det ble avført skudd gjennom et vindu natt til onsdag. Ingen ble skadd i hendelsen. Flere personer lå og sov i en leilighet på Furuset da det ble avført skudd gjennom et vindu natt til onsdag. Ingen ble skadd i hendelsen. Foto: Berit Roald / NTB scanpix

Det ble avfyrt flere skudd gjennom et vindu på Furuset i Oslo natt til onsdag. Ingen er så langt pågrepet.

– Vi kan bekrefte at det har blitt skutt gjennom et vindu på stedet. Det gjennomføres nå åstedsundersøkelse samt avhør av aktuelle vitner, skriver oslopolitiet på Twitter.

– Vi fikk inn flere meldinger om smell i området klokken 01.39, og en av dem som kontaktet oss, var en av de fornærmede som hadde våknet av smellene og oppdaget at det var skutt gjennom et vindu i leiligheten, sier operasjonsleder Cathrine Sylju i Oslo politidistrikt til NTB.

Politiet har foreløpig bare funnet ett kulehull.

Det var flere personer som sov i leiligheten i Granstangen på Furuset, men ingen har blitt skadd. Ifølge Sylju var det ingen barn til stede.

– Det er for tidlig å si hva som ligger bak hendelsen, vi har ingen konkrete mistenkte og har ikke pågrepet noen. Det er heller ikke noe som tyder på at det er noen konflikter som omhandler personene i leiligheten, sier hun.

Ved femtiden hadde politiet fortsatt ikke foretatt noen pågripelser, men driver med krimtekniske undersøkelser av åstedet.

Politiet ser alvorlig på hendelsen og er interessert i alle observasjoner av bevegelser på stedet både i forkant og i etterkant av hendelsen.

NTB

Andre saker å lese

Siva investerer i ny biokarbonfabrikk ved Hønefoss

11-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Siva investerer i ny biokarbonfabrikk ved Hønefoss

Siva - Selskapet for industrivekst - går inn som eier av bygningsmassen ved Vow Green Metals (VGM) nye storskalaanlegg for biokarbonproduksjon i Treklyngen Industripark ved Hønefoss. Anlegget blir et av...

Les mer i RingeriksAvisa

All musegift blir forbudt i Norge

11-09-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Fra 2027 blir det forbudt for privatpersoner å bruke musegift i Norge.

Les mer i RingeriksAvisa

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

11-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

Charlie Kirk, som ble skutt og drept på et amerikansk universitet onsdag, var en veltalende talsperson for en yngre generasjon i Trumps ytre høyre-fløy i Det republikanske partiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

10-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

Ifølge Finanstilsynet har ikke revisjonsarbeidet i Deloitte, som er ett av Norges ledende revisjonsselskaper, vært godt nok.

Les mer i RingeriksAvisa