søndag, 06 desember 2020 09:19

Tysk håndball får avisslakt i Tyskland

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Nora Mørk var med på å skape avisslakt for det tyske EM-laget. Nora Mørk var med på å skape avisslakt for det tyske EM-laget. Foto: Vidar Ruud / NTB

Tyskland får knallhard medfart og Norge hausses opp i Europas største avis etter 42-23 seieren i håndball-EM lørdag.

«Etter en flau forestilling slapp Tyskland inn historisk mange mål i en EM-kamp», skriver Bild.

Det kommer under tittelen «Håndballjentene dummet seg ut mot Norge».

«Tyskland må heve seg for å slå Polen. Laget hadde ikke mottrekk mot tempo og den individuelle klassen Norge viste», står det videre i den tyske storavisen.

Stine Bredal Oftedal ble kåret til banens beste, og det førte til en liten debatt i Norge fordi mange nordmenn mente Nora Mørk (tolv mål) var nummer én.

Bild nevner bare Oftedal av de norske spillerne i sin artikkel: «Hun konstruerte angrep på angrep, og Tyskland hadde ikke noe å sette inn mot Norges hurtighet og verdensklassespilleren Oftedal».

Tyskernes trener Henk Groener pakket ikke inn sine uttalelser etter stortapet.

– Vi fikk en håndballeksjon av Norge, sa han.

Norge står med to seirer hittil i EM og møter Romania mandag. Rumenerne har to poeng så langt i mesterskapet.

NTB

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

21-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime…

20-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime

Etter tre uker med fokus på påståtte voldtekter skifter rettssaken mot Marius Borg Høiby tema. Nå skal forholdet til ekskjæresten Nora Haukland belyses.

Les mer i RingeriksAvisa

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

19-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

Andrew Mountbatten-Windsor, bror av Storbritannias kong Charles, er pågrepet for misbruk av et offentlig embete.

Les mer i RingeriksAvisa

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bi…

19-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bilder

Storbritannia kommer framover til å kreve at teknologigiganter fjerner intime bilder som er lagt ut uten samtykke innen 48 timer, eller risikere store bøter.

Les mer i RingeriksAvisa