tirsdag, 11 mai 2021 08:04

Finn.no til topps i Kundebarometeret nok en gang

Skrevet av
Finn.no er en gjenganger i toppsjiktet i Norsk Kundebarometer. Finn.no er en gjenganger i toppsjiktet i Norsk Kundebarometer. Skjermdump: Finn.no

For tredje gang er Finn.no vinner av Norsk Kundebarometer. Samtidig viser kåringen av kundenes tilfredshet med norske bedrifter aldri har vært høyere.

Ifølge Dagens Næringsliv har Finn.no en kundetilfredshet på 84,6, en oppgang på 1,4 fra samme undersøkelse i 2020.

På andreplass, slått med minst mulig margin, ligger Flytoget, som har kundetilfredshet som har økt med 3,8 til 84,5.

Så følger Interoptik (82,8), BMW (82,6) og NAF (82,3).

Det er Handelshøyskolen BI som står bak Norsk Kundebarometer. Prosjektleder Pål Silseth regnet i år med at kundetilfredsheten ville falle noe på grunn av koronatiltakene og deres innvirkning på handelsnæringen og service- og reiselivsnæringen.

– All fornuft tilsa at vi ville få en nedgang slik vi har hatt det ved tidligere kriser. Men vi fikk derimot en markant oppgang i de aller fleste bransjer. Faktisk er årets gjennomsnittlige kundetilfredshet historisk høy med 73,4 poeng. Aldri før har selskapene hatt så mange fornøyde kunder som i fjor, sier Silseth.

Andre saker å lese

Norge lar EU bestemme aldersgrensen i sosiale medier

19-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Norge lar EU bestemme aldersgrensen i sosiale medier

Det blir EU og andre land som vil få ansvar for å håndheve en aldersgrense i sosiale medier i Norge. Senterpartiet steiler.

Les mer i RingeriksAvisa

To nordmenn kjemper om plass i PGA-tourens finale

19-08-2026 Sport Frank Tverran - avatar Frank Tverran

To nordmenn kjemper om plass i PGA-tourens finale

Kristoffer Reitan og Viktor Hovland er blant de 50 spillerne som torsdag innleder BMW Championship. Begge nordmennene ligger foreløpig innenfor topp 30 og har dermed et godt utgangspunkt før den...

Les mer i RingeriksAvisa

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

19-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

Barn og unge på sosiale medier har en økt risiko for å bli utsatt for kriminalitet. Ifølge Kripos etableres kontakt med barna ofte på plattformer som voksne oppfatter som ufarlige.

Les mer i RingeriksAvisa

Årets svakeste Høyre-måling

19-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Årets svakeste Høyre-måling

Høyre får 15,3 prosent på en ny måling fra Opinion, den svakeste oppslutningen siden Ine Eriksen Søreide ble valgt som partileder i februar.

Les mer i RingeriksAvisa