søndag, 06 juni 2021 19:33

HBK sikret 3 nye poeng

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Emilie Finnevolden (27) krangler ballen inn til 1-0. Emilie Finnevolden (27) krangler ballen inn til 1-0. Foto: Frank Tverran

231 tilskuere så HBK slå Fløya 2-1 på hjemmebane søndag.

Emilie Finnevolden scoret for hjemmelaget etter 35 minutter. Keeper Emma Rønning sto altfor langt ut, noe Emma Granlind ute på 16-meteren la merke til. Lobben hun sendte inn i nettmaskene gikk langt over keeper og dermed reduserte Fløya til 1-1.

Hønefoss brant et par åpenbare scoringsmuligheter. I begynnelsen av 2. omgang lå Hønefoss-laget altfor langt bakpå og hadde problemer med å komme igjennom framover. Etter 20 spilte minutter i andre omgang, greide endelig Inger Sandland å øke til 2-1.

hbk floya 2 1
Keeper rekker aldri tilbake og scoringen fra Inger Sandland (25) er et faktum 2-1.

Arrangementet bar preg av pandemien og hadde en herlig blanding av fornuftige og sjukt tullete regler som skulle følges. På en av tribunene var rømmningsveiene sperret med solide planker.

Men kampen var helt grei. Vi forventer et litt mer offensivt spill fra HBK heretter.

Tabellen

 LagSP
1 Hønefoss BK 3 6
2 Medkila 2 6
3 Øvrevoll Hosle 3 6
4 Røa Fotball Elite 3 5
5 Grei Kvinner Elite 3 4
6 Amazon Grimstad 3 4
7 KIL/Hemne 2 3
8 Fløya 3 3
9 Fart 3 1
10 Åsane 3 1



Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Subbet inn mange millioner på en helg

27-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Subbet inn mange millioner på en helg

Golfduoen Kristoffer Reitan og Kristoffer Ventura fortsatte storspillet på siste dag av parturneringen Classic of New Orleans. Det holdt til delt 2.-plass.

Les mer i RingeriksAvisa

Hørte du jordskjelvet?

26-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hørte du jordskjelvet?

Søndag morgen hørte det ut som en stor lastebil startet opp i nærheten. Men det var noe helt annet! Vi hørte godt jordskjelvet i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

25-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

Mot slutten av april er det registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den største handelen i denne perioden gjelder Sundgata 5 A, som ble solgt for over seks millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

24-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

Under et fengslingsmøte innrømmer Djordje Wilms for første gang straffskyld for drapet på Tamima Nibras Juhar på Kampen i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa