fredag, 05 november 2021 18:55

Junior-VM i langrenn på Lygna

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Therese Johaug og resten av norgeseliten gikk renn på Lygna i januar. Til vinteren blir skisenteret vertskap for junior-VM. Therese Johaug og resten av norgeseliten gikk renn på Lygna i januar. Til vinteren blir skisenteret vertskap for junior-VM. Foto: Terje Pedersen / NTB

Lygna i Gran kommune blir vertskap for junior-VM i langrenn kommende sesong. Mesterskapet arrangeres siste uken i februar.

Det opplyser Norges Skiforbund på sitt nettsted. Beslutningen om arrangørsted ble tatt på et styremøte i Det internasjonale skiforbundet (FIS) fredag ettermiddag.

– Det var to gode kandidater i Toblach og Lygna som begge er meget erfarne arrangører. Avtalen med NRK om å produsere mesterskapet var det som avgjorde at det ble Lygna og Norge som fikk det. Jeg vil takke alle som på kort tid har jobbet fram denne søknaden, og til Lygna som nok en gang på strak arm tar på seg stort arrangement, sier skipresident Erik Røste.

Lygna skisenter ligger i Gran kommune i Innlandet. Stedet var NM-arrangør i 2015 og 2017 og har ofte arrangert norgescuprenn.

– Det er en ære å bli spurt av Norges Skiforbund om å være norsk søkekandidat til et slikt mesterskap, og så gir FIS tilliten til oss på dagens styremøte. Det er vi dypt takknemlige for. Junior-VM blir et nytt høydepunkt for oss i Innlandet og for hele Hadeland-regionen, sier Terje Nilsen hos Lygna Skisenter.

Forrige gang Norge arrangerte junior-VM i langrenn var i Stryn i 2004.

NTB

Andre saker å lese

Endelig satte Vegvesenet foten ned

12-05-2026 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Endelig satte Vegvesenet foten ned

(LEDER) Det finnes øyeblikk der byråkratiet fortjener applaus. Dette er ett av dem.

Les mer i RingeriksAvisa

Bølle fikk tilsnakk i sentrum

12-05-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En høylytt og oppfarende mann skapte ubehag i Hønefoss sentrum mandag kveld – til slutt grep politiet inn.

Les mer i RingeriksAvisa

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

12-05-2026 Sport NTB - avatar NTB

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

Netflix-serien om Erling Braut Haaland og de andre VM-klare landslagsspillerne blir gjort tilgjengelig en uke før Norges første VM-kamp.

Les mer i RingeriksAvisa

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

11-05-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

Når Blaafarveværket fyller 250 år, markeres jubileet med en egen frimerkeutgivelse fra Posten. Motivet løfter frem et av Norges mest kjente industrimiljøer – med røtter tilbake til 1700-tallet og en...

Les mer i RingeriksAvisa