fredag, 05 november 2021 18:55

Junior-VM i langrenn på Lygna

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Therese Johaug og resten av norgeseliten gikk renn på Lygna i januar. Til vinteren blir skisenteret vertskap for junior-VM. Therese Johaug og resten av norgeseliten gikk renn på Lygna i januar. Til vinteren blir skisenteret vertskap for junior-VM. Foto: Terje Pedersen / NTB

Lygna i Gran kommune blir vertskap for junior-VM i langrenn kommende sesong. Mesterskapet arrangeres siste uken i februar.

Det opplyser Norges Skiforbund på sitt nettsted. Beslutningen om arrangørsted ble tatt på et styremøte i Det internasjonale skiforbundet (FIS) fredag ettermiddag.

– Det var to gode kandidater i Toblach og Lygna som begge er meget erfarne arrangører. Avtalen med NRK om å produsere mesterskapet var det som avgjorde at det ble Lygna og Norge som fikk det. Jeg vil takke alle som på kort tid har jobbet fram denne søknaden, og til Lygna som nok en gang på strak arm tar på seg stort arrangement, sier skipresident Erik Røste.

Lygna skisenter ligger i Gran kommune i Innlandet. Stedet var NM-arrangør i 2015 og 2017 og har ofte arrangert norgescuprenn.

– Det er en ære å bli spurt av Norges Skiforbund om å være norsk søkekandidat til et slikt mesterskap, og så gir FIS tilliten til oss på dagens styremøte. Det er vi dypt takknemlige for. Junior-VM blir et nytt høydepunkt for oss i Innlandet og for hele Hadeland-regionen, sier Terje Nilsen hos Lygna Skisenter.

Forrige gang Norge arrangerte junior-VM i langrenn var i Stryn i 2004.

NTB

Andre saker å lese

Kronprinsessen bodde fire dager i Epsteins hus i 2014: – Utviste dårlig dømmekra…

31-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kronprinsessen bodde fire dager i Epsteins hus i 2014: – Utviste dårlig dømmekraft

Slottet opplyser at kronprinsesse Mette-Marit og Jeffrey Epstein hadde kontakten i 2014 – og vedgår at informasjonen de tidligere har gitt, ikke stemte.

Les mer i RingeriksAvisa

Høy bruk av digitale helsetjenester i Norge

30-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Høy bruk av digitale helsetjenester i Norge

En ny undersøkelse fra Helsedirektoratet viser at seks av ti nordmenn har brukt digitale helsetjenester det siste året.

Les mer i RingeriksAvisa

Oljefondet kjøper stadig mer av USAs statsgjeld

30-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Oljefondet kjøper stadig mer av USAs statsgjeld

Oljefondet investerer stadig mer i amerikanske statsobligasjoner, som ved årsskiftet utgjorde 9,4 prosent av fondets totale investeringer.

Les mer i RingeriksAvisa

Én død og én kritisk skadet i trafikkulykke

29-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En person er død og en annen ble kritisk skadet i en kollisjon mellom en lastebil og to personbiler i Hå kommune på Jæren i morgentimene.

Les mer i RingeriksAvisa