tirsdag, 13 september 2022 14:55

Endelig på pallen!

Skrevet av
1: Marius Ripel 2: Daniel Grøtting 3: Marius Naume 1: Marius Ripel 2: Daniel Grøtting 3: Marius Naume Foto: Lillian Spjeldnes.

Endelig ble det pallplass! Marius Naume kjørte seg inn til en flott tredje plass under lørdagens løp i NM-avslutningen på Motorcenteret Norway i Sokendal.

Etter en fullstendig stang ut i den siste NM-runden, krysset alle fingrene for at det skulle bli en god avslutning på sesongens siste løpshelg.

En reddende engel!

reddende engel

Tom Henriksen fra Gjerstad ble dagen redningsmann. Foto: Privat

Torsdag satte teamet kursen sydover og ved Kragerø kom det plutselig merkelige lyder fra campingvogna. Full punktering. Klokken var over 16 og det var ingen dekkverksteder i nærheten som var åpent. Nå var gode råd dyre, og Naume la ut en "Mayday" på FB.

Etter ca. en halvtime ringte det på telefonen, det var Tom Henriksen fra Gjerstad som hadde sett innlegget og han hadde et dekk liggende. Ti minutter unna var teamet på gårdsplassen hans og fikk lagt om dekket. Det eneste han ønsket som betaling var en takk, så det finnes virkelig noen utrolig snille sjeler rundt om!!

Hjulet var på igjen og turen fortsatte videre sørover.
Seint på kvelden/natta rulla de inn i parkeringsdepoet og måtte vente med opprigging fordi det blåste kraftig.
Fredagen ble ikke så mye bedre. Det var vind opp til 22m/s og regn som gjorde at det ikke ble noe trening.

Lørdag ble det oppholdsvær og det ble kjørt kvalifisering 1 og 2 som gikk relativt bra. Ny personlig beste tider som endte med 4. startspor til løpet.

Løp 1

Marius fikk en ok start og prøvde å henge seg på de tre foran så godt han kunne. En av disse var Helge Spjeldnes, tidligere er EM-mester så det går fort opp i teten.
Marius ramlet litt av men når det var igjen 8 runder begynte han å ta inn på tredjemann. Det viste seg at han hadde problemer og blårøyken sto ut av sykkelen - dermed kjørte Marius inn til sin aller første pall plass i NM Superbike og igjen ny personlig beste tid!

Løp 2

Søndag var det klart for det aller siste løpet for sesongen.Været ar topp.
Målet var helt klart å ta en pallpass til.

Starten gikk og det ble trangt inn i første og andre sving, man han klarte å holde plasseringen og jakten var i gang. De tre første fikk en luke og Marius jobbet iherdig med å holde et høyt tempo og knep innpå runde på runde. Men det er helt kart at en EM mester ike er lett å hente inn så denne gangen ble det å nøye seg med en 4.plass.Men nok en gang ble det ny personlig beste tid, ca 1,5 sekunder lavere enn lørdagen. Inn i mål lå Marius rett over 2 sekunder bak 3. plassen så han fikk bevist at tempoet er der.

I løpet av sesongen har han kjørt ned tiden fra 1.21.4 ned til 1.15.0.

 marius kurve

Foto: Team Baggen

Andre saker å lese

Over 400 personer evakuert etter storbrannen i Krokstadelva

18-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Over 400 personer evakuert etter storbrannen i Krokstadelva

Over 400 personer er evakuert fra storbrannen i Krokstadelva per lørdag morgen. Spredningsfaren er noe redusert, men brannen er fortsatt ikke under kontroll.

Les mer i RingeriksAvisa

Slik kan fremmede stater manipulere et valg gjennom sosiale medier

17-07-2026 Politikk Av Frank Tverran med AI-støtte - avatar Av Frank Tverran med AI-støtte

Slik kan fremmede stater manipulere et valg gjennom sosiale medier

Falske profiler som fremstår som vanlige velgere. Kopierte nettaviser med oppdiktede nyheter. Stjålne dokumenter som publiseres på det mest skade­lige tidspunktet. Stadig flere land bruker sosiale medier som en slagmark...

Les mer i RingeriksAvisa

Danmarkskabel skal repareres for 130 millioner kroner – galskap, mener Sp

17-07-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Danmarkskabel skal repareres for 130 millioner kroner – galskap, mener Sp

Selv om regjeringen har lovet å ikke erstatte de to Danmarks-kablene som snart når sin levetid, skal én av dem nå repareres. Sp og Rødt reagerer.

Les mer i RingeriksAvisa

Slik blir VM-finalen: Historisk pauseshow, superstjerner og tidenes dyreste stad…

16-07-2026 Sport NTB - avatar NTB

Slik blir VM-finalen: Historisk pauseshow, superstjerner og tidenes dyreste stadion

På søndag vil mange hundre millioner TV-seere være vitne til den 23. finalen i fotball-VM. Fifa lover et spektakulært show.

Les mer i RingeriksAvisa