søndag, 08 januar 2023 10:35

Hønefoss-jente med seier i Sapporo

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Silje Opseth hoppet inn til seier i Sapporo. Her fra verdenscupen i skihopp på Lillehammer i desember. Silje Opseth hoppet inn til seier i Sapporo. Her fra verdenscupen i skihopp på Lillehammer i desember. Foto: Geir Olsen / NTB

Silje Opseth fra Hønefoss vant verdenscuprennet i hopp i storbakke i japanske Sapporo søndag. Thea Minyan Bjørseth ble nest beste norske på 8. plass.

Opseth tok seieren med et hopp på 126 meter foran slovenske Ema Klinec og Eva Pinkelnig fra Østerrike.

Opseth vant 10 poeng foran Klinec, og 10,3 poeng foran Pinkelnig. 23 år gamle Opseth lå også i tet etter første omgang, og holdt ledelsen helt inn.

Bjørseth hoppet 110,3 meter og havnet på 8. plass, 18,4 poeng bak Opseth.

Anna Odine Strøm og Eirin Maria Kvandal havnet på henholdsvis 15. og 17. plass etter de to omgangene, 27,5 og 37 poeng bak Opseth.

silje2
Silje Opseth hoppet inn til seier i Sapporo. Her fra verdenscupen i skihopp på Lillehammer i desember. Foto: Geor Olsen /NTB

NTB

Andre saker å lese

Hilde Vollmerhaus (AP) er ny ordfører i Ringerike

26-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kommunestyret i Ringerike vedtok torsdag kveld at den nye ordføreren er Hilde Karin Vollmerhaus fra Arbeiderpartiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Storbrann i Øksfjord i Finnmark – hele bygda evakueres

26-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Storbrann i Øksfjord i Finnmark – hele bygda evakueres

Det brenner i en bensinstasjon i Øksfjord i Loppa kommune i Finnmark. Det er opprettet en sikkerhetssone på en kilometer rundt brannstedet, og hele bygda blir evakuert.

Les mer i RingeriksAvisa

Trafikkuhell mellom bilist og syklist i Osloveien

26-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mindreårig syklist ble lettere skadd i et trafikkuhell i Osloveien torsdag morgen. Ifølge politiet tyder mye på at syklisten syklet inn i en bil. Nødetater rykket ut til stedet...

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Harry Hole på Netflix

26-03-2026 Film NTB - avatar NTB

Endelig: Harry Hole på Netflix

Ellen Helinder er den «Exit»-kjente svensken nå er aktuell som krimetterforsker og identifikasjonsekspert Beate Lønn i «Harry Hole»-serien.

Les mer i RingeriksAvisa