onsdag, 15 mars 2023 07:42

Kles- og skobutikkene økte omsetningen i 2022

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

I 2022 økte landets klesbutikker omsetningen med 10,2 prosent, mens skobutikkene opplevde en økning på 12,4 prosent.

– Den sterke veksten for sko og klær er i tråd med den normaliseringen mange næringer har sett etter to år med ulike pandemirestriksjoner, sier Bror William Stende, bransjedirektør for faghandel i Virke.

Omsetningen til klesbutikkene endte på litt over 30,7 milliarder, og er den høyeste prosentvise veksten siden 2007, skriver Virke i en pressemelding.

Skobutikkene omsatte for 3,9 milliarder. Sammenlignet med 2019, opplevde skobransjen en vekst på 1,8 prosent.

NTB

Andre saker å lese

Mann kjørte rundt 200 km/t med ungdommer som passasjerer

11-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En bilfører mistet natt til lørdag førerkortet etter å ha kjørt i rundt 200 km/t med flere ungdommer i bilen i Trøndelag.

Les mer i RingeriksAvisa

Norske fans overtok Miami Beach – John Arne Riise ledet roingen

11-07-2026 Sport NTB - avatar NTB

Norske fans overtok Miami Beach – John Arne Riise ledet roingen

John Arne Riise slo takten da norske supportere rodde på Ocean Drive i Miami Beach fredag kveld lokal tid, omgitt av tusenvis av tilskuere.

Les mer i RingeriksAvisa

Kontroll på branner ved jernbanen i Jevnaker

10-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Store styrker jobbet med å slukke branner langs jernbanelinja i Jevnaker på Ringerike fredag. Etter noen timer var flammene under kontroll.

Les mer i RingeriksAvisa

Haaland håndterer hysteriet – skyver alt presset på England

10-07-2026 Sport NTB - avatar NTB

Haaland håndterer hysteriet – skyver alt presset på England

Det var ville tilstander rundt Erling Braut Haaland da han møtte til pressekonferanse før trening i Fort Lauderdale torsdag, ulikt noe norske landslagsspillere har opplevd før.

Les mer i RingeriksAvisa