mandag, 21 august 2023 17:22

Drapssaken i Ringerike: Politiet ber om tips etter tagging

Skrevet av
Tagging med teksten «Tyster Jonas» er gjort på flere offentlige steder i Hønefoss, skriver NRK. Kanalen har bilder fra åtte steder hvor det har blitt tagget. Tagging med teksten «Tyster Jonas» er gjort på flere offentlige steder i Hønefoss, skriver NRK. Kanalen har bilder fra åtte steder hvor det har blitt tagget. Foto: Runar Henriksen Jørstad / NRK / NTB

Politiet ber om tips om tagging flere steder i Hønefoss i tiden før Jonas Aarseth Henriksen ble funnet død.

Tagging med teksten «Tyster Jonas» er gjort på flere offentlige steder i Hønefoss, skriver NRK. Kanalen har sett bilder fra åtte steder hvor det har blitt tagget. De har også publisert bilder fra flere av stedene.

Politiet er klar over taggingen, og de opplyser at de har det som en del av sin etterforskning. De ønsker informasjon fra publikum som kan ha observert hvem som står bak eller andre observasjoner.

– Det vil være helt naturlig for oss nå å se om det kan være en sammenheng, sier politiadvokat Tine Henriksen.

Det var 17. august at Jonas Aarseth Henriksen (30) ble funnet død i nærheten av en hytte i Nes i Ådal. Saken ble først etterforsket som et mistenkelig dødsfall, men etter at politiet mottok den foreløpige obduksjonsrapporten, blir saken nå etterforsket som et drap. Henriksen hadde status som fornærmet i saker som har vært eller er under etterforskning.

Ingen personer er foreløpig pågrepet etter drapet.

Sist redigert onsdag, 20 september 2023 09:13

Beslektede artikler

Andre saker å lese

Jevnaker- og Lunnerelever kan fortsatt søke seg til skolene på Ringerike

04-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker- og Lunnerelever kan fortsatt søke seg til skolene på Ringerike

Elever fra Jevnaker og Lunner har fortsatt mulighet til å søke seg til videregående skoler på Ringerike og i Hønefoss på lik linje med elever bosatt i Buskerud.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby fengsles i fire uker – begrunnes med gjentakelsesfare

02-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby fengsles i fire uker – begrunnes med gjentakelsesfare

Dagen før rettssaken mot kronprinsessens sønn starter, fengsles Marius Borg Høiby (29) i fire uker.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby pågrepet – siktet for flere nye forhold

02-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby pågrepet – siktet for flere nye forhold

Marius Borg Høiby ble søndag pågrepet av politiet, siktet for kroppskrenkelse, trusler med kniv og brudd på besøksforbud. Politiet vil varetektsfengsle ham.

Les mer i RingeriksAvisa