torsdag, 09 november 2023 09:22

Skeid spiller serieavslutningen mot Kristiansund i Hønefoss

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Skeid kan ikke bruke hjemmebanen Nordre Åsen og banen på Jessheim ble ikke godkjent av NFFs inspektører. Nå jakter klubben på en ny hjemmebane til søndagens serieavslutning mot Kristiansund. Skeid kan ikke bruke hjemmebanen Nordre Åsen og banen på Jessheim ble ikke godkjent av NFFs inspektører. Nå jakter klubben på en ny hjemmebane til søndagens serieavslutning mot Kristiansund. Foto: Terje Bendiksby / NTB

Skeid skal spille sesongens siste hjemmekamp i 1. divisjon fotball (OBOS-ligaen) mot Kristiansund i Hønefoss.

Skeid skulle møtt Kristiansund på Jessheim stadion, men mandag ville ikke inspektørene fra NFF godkjenne banen for spill.

Dermed måtte klubben ut på jakt etter en ny «hjemmebane». Etter vurdering av flere alternativer havnet man i Hønefoss.

Skeid har allerede rykket ned til 2. divisjon, mens KBK kjemper om fjerdeplassen og kvalifisering til eliteserien. De har Start bare to poeng bak seg.

Nummer fire i 1. divisjon møter vinneren av kampen mellom femte- og sjetteplassen (Sogndal og Start) i 2. runde i kvalifiseringen.

Banesituasjonen i Oslo er ikke enkel. På Skeids hjemmebane Nordre Åsen er lysforholdene ikke gode nok til at det kan spilles 1. divisjonskamper der.

I den siste runden av årets 1. divisjon spilles alle kampene samtidig søndag 12.11.23 klokken 14.30.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Endelig satte Vegvesenet foten ned

12-05-2026 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Endelig satte Vegvesenet foten ned

(LEDER) Det finnes øyeblikk der byråkratiet fortjener applaus. Dette er ett av dem.

Les mer i RingeriksAvisa

Bølle fikk tilsnakk i sentrum

12-05-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En høylytt og oppfarende mann skapte ubehag i Hønefoss sentrum mandag kveld – til slutt grep politiet inn.

Les mer i RingeriksAvisa

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

12-05-2026 Sport NTB - avatar NTB

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

Netflix-serien om Erling Braut Haaland og de andre VM-klare landslagsspillerne blir gjort tilgjengelig en uke før Norges første VM-kamp.

Les mer i RingeriksAvisa

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

11-05-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

Når Blaafarveværket fyller 250 år, markeres jubileet med en egen frimerkeutgivelse fra Posten. Motivet løfter frem et av Norges mest kjente industrimiljøer – med røtter tilbake til 1700-tallet og en...

Les mer i RingeriksAvisa