torsdag, 10 september 2015 12:21

Bra for byen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Haakon Tronrud overtar Haakon Tronrud overtar Foto: NITAR/Frank Tverran

(Leder) Det er en svært positiv nyhet for utviklingen av Hønefoss sentrum at Haakon Tronrud nå overtar eiendommen som ligger mellom det gamle kraftverket og fossen.

At Haakon Tronrud nå sikrer seg denne eiendommen, kom ikke uventet. Eiendommen har lenge vært driftet på en slik måte at en har posisjonert seg for et salg.

Oddvar Røysi har i lang tid solgt seg ned som eiendomsbesitter i Hønefoss. At dette sentrale området nå overtas av en som både har finansielle muskler og interesse for å utvikle Hønefoss sentrum, er svært positivt.

Lest 43427 ganger
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Norges VM-kamp mot Senegal blir historisk – best besøkte på 69 år

22-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Norges VM-kamp mot Senegal blir historisk – best besøkte på 69 år

Ståle Solbakken og Norge møter Senegal i VM på et tilnærmet fullsatt stadion i New Jersey natt til tirsdag, foran landslagets største publikum siden 1957.

Les mer i RingeriksAvisa

Nordmenn blir bedre mennesker på ferie

22-06-2026 Reiseliv Pressemelding - avatar Pressemelding

Nordmenn blir bedre mennesker på ferie

Vi spiser mer, sover lenger og blir mer spontane. Men to ting tviholder vi på: knekkebrød og klaging. Det viser en ny landsdekkende undersøkelse gjennomført av Apollo.

Les mer i RingeriksAvisa

Sjekk toppfarten til Haaland – bare én VM-spiller spurtet raskere

20-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Sjekk toppfarten til Haaland – bare én VM-spiller spurtet raskere

Erling Braut Haaland fikk sin toppfart målt til 36,4 kilometer i timen i VM-kampen mot Irak. Det ga delt 2.-plass på lista over sluttspillets hurtigtog.

Les mer i RingeriksAvisa

Den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike

20-06-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike

Her er de siste eiendomsoverdragelsene i Ringerike kommune. Oversikten viser både ordinære salg og andre registrerte overdragelser.

Les mer i RingeriksAvisa