onsdag, 18 mars 2020 10:02

Korona-dødsfall på Romerike – det fjerde i Norge

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Det var 1.308 bekreftede koronasmittede Norge tirsdag, ifølge Folkehelseinstituttet (FHI). Det var 1.308 bekreftede koronasmittede Norge tirsdag, ifølge Folkehelseinstituttet (FHI). Foto: Lise Åserud / NTB scanpix

En fjerde person i Norge er død etter å ha blitt smittet av koronavirus. Personen var innbygger i Lillestrøm kommune.

Dødsfallet er knyttet til koronautbruddet på Skedsmotun bo- og behandlingssenter, skriver Romerikes Blad.

Personen som har mistet livet, var sykehjemspasient, skriver VG.

Dyp medfølelse

Lillestrøm-ordfører Jørgen Vik bekreftet dødsfallet. De pårørende er varslet.

– Min første reaksjon er dyp medfølelse med de etterlatte. Vi bøyer hodet i sorg og respekt for den som er gått bort og de nærmeste pårørende, sier Vik.

Åtte personer ble tirsdag bekreftet smittet av koronavirus ved bo- og behandlingssenteret på Skedsmo. Smittespredningen her skyldtes en samling mellom en smittet beboer, en ansatt og to eksterne, som alle senere testet positivt på koronavirus.

Det bor 100 pasienter ved sykehjemmet, ifølge Lillestrøm kommune.

1.308 bekreftede smittede

Fra før har tre personer mistet livet i Norge som følge av koronasmitte. To eldre pasienter innlagt ved Oslo universitetssykehus døde i forrige uke. Lørdag opplyste Sykehjemsetaten i Oslo at en beboer ved Ellingsrudhjemmet som døde tidligere i uka, hadde fått bekreftet koronasmitte.

Det var 1.308 bekreftede koronasmittede Norge tirsdag, ifølge Folkehelseinstituttet (FHI). Dagsrapporten fra FHI omfattet alle nye tilfeller som er varslet til utbruddsregisteret fram til midnatt natt til tirsdag.

Det var da 139 nye tilfeller av koronasmitte siste døgn.

NTB

Andre saker å lese

Reklameforbud kan koste Norway Cup millioner: – Gedigent overformynderi

30-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Reklameforbud kan koste Norway Cup millioner: – Gedigent overformynderi

Fra høsten av skjerpes reglene for hvilke matvarer man kan markedsføre mot barn og unge. Sylvi Listhaug (Frp) kritiserer det hun kaller et tulleforbud.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann døde etter badeulykke ved Heierenmølla

29-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann som fikk kritiske skader i en badeulykke ved Heierenmølla i forrige uke, er død, opplyser politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Beruset bilfører stanset etter forfølgelse i Ådal

29-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 70-årene ble i dag stanset av Utrykningspolitiet i Vestre Ådal etter å ha kjørt vinglete og uforsvarlig.

Les mer i RingeriksAvisa

To personer pågrepet for snikfotografering i Kristiansand

29-07-2025 Nyheter av Agder politidistrikt - avatar av Agder politidistrikt

To personer pågrepet for snikfotografering i Kristiansand

Fredag 25. juli pågrep politiet en mann i 20-årene for snikfotografering av ungdommer ved et badeanlegg i Kristiansand. En time senere ble en mann i 50-årene pågrepet for snikfotografering ved...

Les mer i RingeriksAvisa