onsdag, 02 april 2025 11:20

Ingen apoteker får levert ut reseptmedisiner

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Apoteker over hele landet får ikke levert ut resepter på grunn av problemer med apotekenes felles system.

– Ingen apoteker får ekspedert resepter for tiden, sier kommunikasjonssjef Jostein Soldal i Apotekforeningen til VG.

Det er uklart hvor lenge problemene vil vare.

– Vi er koblet på et felles apoteksystem, hvor det er et problem. Vi har fått info om at reseptformidleren er nede, der våre systemer kobles på myndighetenes, sier kommunikasjonssjef i Vitus Apotek Camilla Tully.

Hun understreker at medisiner utleveres med manuelle løsninger ved akutte behov.

SISTE: Norsk helsenett til NTB: Reseptproblemene hos apotekene er rettet

Sist redigert onsdag, 02 april 2025 11:29
NTB

Andre saker å lese

Kvinne i 30-årene mistenkes for promillekjøring etter utforkjøring ved Vik skole…

03-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 30-årene mistenkes for å ha kjørt i ruspåvirket tilstand etter en singelulykke på Røyseveien ved Vik skole mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

Ukrainske styrker har gjenerobret ni landsbyer i Zaporizjzja-regionen siden januar og driver et pågående motangrep langs fronten i sørøst, sier generalstaben.

Les mer i RingeriksAvisa

Dramatikk da batteri ble overopphetet om bord på SAS-fly

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Dramatikk da batteri ble overopphetet om bord på SAS-fly

Det var dramatikk om bord da en powerbank gikk varm og begynte å ryke på et fly fra Oslo til Tromsø 15. februar. Flyet nødlandet på Værnes.

Les mer i RingeriksAvisa

God start på året for Kino-Norge

02-03-2026 Film NTB - avatar NTB

God start på året for Kino-Norge

Det ble solgt over 1,5 millioner kinobilletter i årets to første måneder. Det er en økning på 13 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa