tirsdag, 17 mars 2020 07:33

Tre personer pågrepet etter masseslagsmål på Tøyen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Tre personer er pågrepet etter at rundt 20 gutter og menn var involvert i et masseslagsmål på Tøyen i Oslo mandag kveld.

– De har forklart seg innledningsvis, men vil bli avhørt i løpet av dagen, sier kriminalleder Anders Johnsrud i Oslo politidistrikt til NTB.

Politiet fikk melding om masseslagsmålet på Tøyen Torg rundt klokken 20 mandag kveld. De som deltok er gutter og menn i alderen 15 til 30 år.

– Det var to eller flere grupperinger involvert. Noen av dem er kjent for politiet fra før, sier Johnsrud.

En person ble først betegnet som alvorlig skadd og er brakt til Ullevål sykehus. I tillegg ble én person lettere skadd og sendt til legevakta. Begge hadde kuttskader.

– Ingen av dem er kritisk eller alvorlig skadd. Ingen har skader som vil gi varige mén, sier kriminallederen.

Politiet beskriver slagsmålet som kaotisk og uoversiktlig.

– Vi skal innhente videoovervåking og etterforske om bakenforliggende forhold fremprovoserte slagsmålet, sier Johnsrud.

NTB

Andre saker å lese

Når en kaffekopp blir et juridisk mareritt

15-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når en kaffekopp blir et juridisk mareritt

Det er ikke hver dag en bruksendring fra klesbutikk til kafé utløser seks sider med juridisk alarmberedskap, historiske skjøter fra 1920, henvisning til lagmannsrettsdom og et tilsynelatende prinsipielt oppgjør med...

Les mer i RingeriksAvisa

Feil på tale- og mobildata

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Telenor har registrert en feil på mobil tale og mobildata. De jobber nå med kartlegging og feilsøk for å få en oversikt over omfang og kundekonsekvenser.

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa