torsdag, 16 juli 2020 08:00

Sandefjord taper millioner på tapt ferjetrafikk

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
Sandefjord taper millioner på tapt ferjetrafikk Foto: Frank Tverran

Sandefjord ventet et tap på 12 millioner kroner da ferjetrafikken stoppet opp på grunn av koronapandemien. Tapet blir mye større og kommunen må endre på planer.

Sandefjord kommune la til grunn at ferjetrafikken ikke ville komme tilbake til det normale før tidlig i juli. Når regjeringen har forlenget reiserestriksjonene og fraråder innreise til Sverige blir tapet enda større, skriver Sandefjords Blad.

I budsjettet for Sandefjord havn var det for 2020 beregnet inntekter på 36 millioner kroner, men så langt er inntektene på kun 7 millioner.

Det betyr at kommunen må ta fra havnefondet for å dekke opp, noe som blant annet betyr at den planlagte oppussingen av fiskekaia må utsettes.

NTB

Andre saker å lese

Rundstjal mor – måtte i fengsel

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Rundstjal mor – måtte i fengsel

En kvinne i 60-årene fra distriktet er dømt til fengsel etter å ha overført store pengebeløp fra sin egen mor over flere år.

Les mer i RingeriksAvisa

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

USAs president Donald Trump har havnet på kant med pave Leo om Iran-krigen – en konflikt som kan få alvorlige politiske konsekvenser for Trump på hjemmebane.

Les mer i RingeriksAvisa

Norsk 14-åring stjal buss – kjørte til Sverige

14-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En norsk 14 år gammel gutt stjal en buss og kjørte over grensen til Sverige. Han ble stanset av svensk politi i Stenungsund.

Les mer i RingeriksAvisa

Rapport viser omfattende byggeplaner i naturen i Norge: – Helt høl i hue

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Rapport viser omfattende byggeplaner i naturen i Norge: – Helt høl i hue

Områder tilsvarende det som i dag er bebygget areal i Norge, er under planlegging og avsatt til utbygging, viser en rapport fra Den Norske Turistforening (DNT). Det er alarmerende, mener...

Les mer i RingeriksAvisa