fredag, 02 april 2021 16:41

Politiet stanset livssynsarrangement på Sunnmøre

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet i Møre og Romsdal grep langfredag inn mot et livssynsarrangement på søre Sunnmøre. Alle de 23 deltakerne ble politianmeldt for brudd på koronareglene.

Det var tre flere personer til stede enn det som i utgangspunktet er tillatt.

– Vi fikk melding om et arrangement som ikke skal ha fulgt smittevernreglene. Da politiet kom til arrangementet var de 23 deltakere. De nasjonale reglene nå sier maksimalt 20 deltakere, sier operasjonsleder John Bratland i politiet i Møre og Romsdal til Sunnmørsposten.

De 23 personene blir politianmeldt, skriver politiet på Twitter.

Bratland sier at det hele gikk rolig for seg. Det er opprettet undersøkelsessak på hendelsen, og en jurist skal ta stilling til om koronareglene ble brutt.

NTB

Andre saker å lese

Oslos nye skoledirektør mener skjerm har en naturlig plass i skolen

25-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Oslos nye skoledirektør mener skjerm har en naturlig plass i skolen

Allerede før tiltredelse sier Oslos ferske nye utdanningsdirektør seg uenig med utdanningsminister Kari Nessa Nordtun om digitalisering i skolen.

Les mer i RingeriksAvisa

Russebil i elva på Hadeland – fører siktet

25-04-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En kvinnelig russ er siktet etter å ha kjørt en russebil i påvirket tilstand og uten førerkort da den havnet i en elv i Lunner. Ingen ble skadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Hafslund nekter å følge Trumps pålegg mot mangfold

25-04-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Hafslund nekter å følge Trumps pålegg mot mangfold

Hafslund Celsio leverer fjernvarme til USAs ambassade i Oslo, men nekter å erklære at selskapet ikke vil arbeide for mangfold, likestilling og inkludering.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann i Tromsø anmeldes for sexkjøp

24-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 20-årene kan forvente seg bøter etter at han ble avslørt i å kjøpe seksuelle tjenester i Tromsø.

Les mer i RingeriksAvisa