tirsdag, 15 juni 2021 22:11

Økning i russeaktiviteten i Hønefoss etter forbud i nabokommuner

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet ser en tydelig økning i antallet russebusser som har samlet seg i andre kommuner etter at Oslo og Bærum kommune la ned forbud.

De siste to nettene har det vært samlet opptil 15 busser på Erteløkka i Asker, melder Budstikka.

– Vi har ingen konkrete tall, men vi ser tydelig at forbudet mot rulling i Oslo og Bærum har ført til en økning i Asker, sier etterforskningsleder Marianne Langdal hos enhet vest i Oslo politidistrikt til avisa.

Den siste uka har russebusser samlet seg blant annet i Asker, Drammen og i Hønefoss. Tirsdag ble det klart at russebussforbudet i Oslo blir forlenget til 4. juli.

NTB

Andre saker å lese

Ny tiltale knyttes til Jonas-saken: – Utførte skadeverk og trusler på oppdrag fr…

01-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny tiltale knyttes til Jonas-saken: – Utførte skadeverk og trusler på oppdrag fra Kristoffer Ørpen Sundt

En mann i 30-årene fra Hønefoss er tiltalt for en rekke alvorlige forhold som inkluderer trusler, forfølgelse, skadeverk og bedrageri – flere av handlingene skal være utført på oppdrag fra...

Les mer i RingeriksAvisa

Spesialenheten starter etterforskning av Sørøst politidistrikt etter Jonas-drape…

30-06-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Spesialenheten starter etterforskning av Sørøst politidistrikt for håndtering av straffesaker som Jonas Aarseth Henriksen ble utsatt for, før han ble drept.

Les mer i RingeriksAvisa

Innbruddsalarm ved Nidarosdomen – politiet etterforsker

30-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Innbruddsalarm ved Nidarosdomen – politiet etterforsker

TRONDHEIM: Tidlig mandag morgen rykket politiet ut til Nidarosdomen etter at en innbruddsalarm ble utløst ved Besøkssenteret til den nasjonale helligdommen.

Les mer i RingeriksAvisa

Ny lovhverdag fra 1. juli: Dette må du vite om sex, strøm, bolig og tannlege

30-06-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny lovhverdag fra 1. juli: Dette må du vite om sex, strøm, bolig og tannlege

Tirsdag trer en rekke nye lover og regler i kraft. Blant annet blir det billigere tannlege for flere unge og forbud mot hemmelige bud i boligmarkedet.

Les mer i RingeriksAvisa