søndag, 27 juni 2021 12:11

Mann i bare underbuksa forsøkte å ri fra politiet på ponni

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Etter først nesten å ha blitt påkjørt av toget forsøkte en mann kun iført underbukse å ri fra politiet på en ponni i Fredrikstad søndag formiddag.

– Melding om full mann i bare underbuksa som sprang på skinnegangen og nesten ble påkjørt av toget. Da politiet fikk kontroll på mannen, var han i ferd med å forsøke å ri fra stedet på en ponni. Han er nå på vei inn i arrest, skriver Øst politidistrikt på Twitter.

Der blir han til han er edru, opplyser oppdragsleder ved Øst politidistrikt Sara Solberg til VG.

– Og så er det opp til Vy om han vil bli anmeldt for å befinne seg i skinnegangen. Han blir også anmeldt for ordensforstyrrelse fra vår side, sier hun.

Pressevakt Olav Nordli i Bane Nor sier til Aftenposten at henvendelsen opplevdes svært dramatisk for fører av toget.

– Det var nære på å gå galt. Såpass nære på at lokføreren stanset toget og gikk ut for å se om det hadde gått bra, sier Nordli, som minner om at det er strengt forbudt å oppholde seg i skinnegangen.

– Moderne tog kommer fort og stille og bruker flere hundre meter på å stoppe. Ikke gå i jernbanesporet, anmoder han.

NTB

Andre saker å lese

Bonde i Hallingdal tiltalt etter at 36 sauer døde

15-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann fra Hallingdal må møte i retten, tiltalt for to grove brudd på dyrevelferdsloven etter at det ble funnet 36 døde sauer på gården hans.

Les mer i RingeriksAvisa

Iskrembod-selskap snur etter LO-kjeft

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ungdommer som har blitt sendt hjem uten lønn grunnet dårlig vær, skal etterbetales, lover gründeren bak iskrembodene i Large Ice-Cream Company (LICC).

Les mer i RingeriksAvisa

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

14-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

USAs president Donald Trump opplyste mandag at det er inngått en avtale om å sende amerikanske våpen til Ukraina, og at dette skal koordineres av Nato.

Les mer i RingeriksAvisa

Eurojackpot-skandalen rystet tilliten – DNS-blokkeringene stenger døra

14-07-2025 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Eurojackpot-skandalen rystet tilliten – DNS-blokkeringene stenger døra

Først fikk titusenvis av nordmenn beskjed om at de hadde vunnet stort. Så kom sjokkbeskjeden: Det hele var en feil. Og som om ikke det var nok – i samme...

Les mer i RingeriksAvisa