lørdag, 14 august 2021 10:43

Gutt knivstukket i Sandvika – tilstand stabil

Skrevet av
En ung gutt er knivstukket på Kadettangen og er kjørt til sykehus, politiet er på stedet og søker etter mistenkte. En ung gutt er knivstukket på Kadettangen og er kjørt til sykehus, politiet er på stedet og søker etter mistenkte. Foto: Berit Roald / NTB

En gutt er innlagt på Ullevål i Oslo etter at han ble knivstukket i halsen ved Kadettangen i Sandvika i Bærum fredag kveld. Ingen er pågrepet i saken.

Gutten ble kjørt til Ullevål sykehus. Der blir han operert natt til lørdag. Politiet opplyser lørdag morgen at han er operert, og at tilstanden er stabil, men de har ikke fått snakket med ham

– Vi fikk melding klokken 20.57 via AMK om at en mindreårig gutt var blitt knivstukket. Han var da bevisst og tilsnakkende, sa operasjonsleder Sven Christian Lie til NTB i 22.15-tiden fredag.

Krimleder Astrid Hasselgård ved Krimininalvakten i Oslo politidistrikt sier til NTB at ingen er pågrepet i saken lørdag morgen.

– Vi har ikke gjort noen pågripelser og har ingen mistenkte. Vi jobber fortsatt med å lese gjennom avhør og prøver å samle informasjon og eventuelle videoopptak, sier Hasselgård.

Politiet ønsker ikke å kommentere noe om omstendighetene rundt knivstikkingen. Heller ikke om gutten som er knivstukket er kjent for politiet fra før.

Hun sier det var mange personer på stedet da knivstikkingen skjedde, men ikke mange direkte vitner. Politiet kan ikke si noe om foranledningen til ugjerningen, og vet heller ikke om det er en eller flere gjerningspersoner.

Et vitne Budstikka har snakket med på stedet sier at knivstikkingen fant sted ved boblehallen på Kadettangen.

Politiet avsluttet det aktive søket etter mistenkte på stedet ved 23-tiden fredag kveld.

Andre saker å lese

Elg skutt på Frogner

11-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En elg ble torsdag morgen observert i morgenrushet på vestkanten i Oslo. Etter en stund ble elgen skutt og avlivet av Viltnemnda.

Les mer i RingeriksAvisa

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

10-06-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

Dagny har et ønske om å utfordre seg selv og gå ut av komfortsonen. Fredag slipper hun «Dancefloor Erotica» – et dansbart album hun beskriver som det morsomste og mest...

Les mer i RingeriksAvisa

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

10-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

I mai ble soppsykdommen rød marg oppdaget i norske jordbær. Likevel har forbrukerne liten grunn til bekymring, ifølge Gartnerhallen.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

09-06-2026 Nyheter Av Trond Schieldrop - avatar Av Trond Schieldrop

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

Det startet som en interesse og et lite verksted hjemme i garasjen. Nå leverer Øistein Røste spesialløsninger til norske industribedrifter.

Les mer i RingeriksAvisa