lørdag, 09 april 2022 17:28

Sjakk-Carlsen på 25.-plass i poker-NM

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Magnus Carlsen ble nummer 25 i hovedturneringen i poker-NM. Magnus Carlsen ble nummer 25 i hovedturneringen i poker-NM. Foto: Torstein Bøe / NTB

Sjakkeneren Magnus Carlsen noterte en solid 25.-plass blant 1050 spillere i hovedturneringen i poker-NM i Dublin.

Carlsen hadde ambisjoner om å nå finalebordet i turneringen, men lørdag ettermiddag ble han slått ut. 25.-plassen gir ham 5160 euro, eller snaut 50.000 kroner, i premiepenger.

– Jeg har det fint. Det er ingen som ryker ut her som er fornøyd, men det var ganske bra totalt sett. På de to siste hendene gikk det veldig dårlig, sa Carlsen til TV 2.

Han ble slått ut med nierpar på hånden. Tom-Aksel Bedell hadde to damer, synte Carlsens «all in» og slo sjakkmesteren.

NTB

Andre saker å lese

Elg skutt på Frogner

11-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En elg ble torsdag morgen observert i morgenrushet på vestkanten i Oslo. Etter en stund ble elgen skutt og avlivet av Viltnemnda.

Les mer i RingeriksAvisa

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

10-06-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

Dagny har et ønske om å utfordre seg selv og gå ut av komfortsonen. Fredag slipper hun «Dancefloor Erotica» – et dansbart album hun beskriver som det morsomste og mest...

Les mer i RingeriksAvisa

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

10-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

I mai ble soppsykdommen rød marg oppdaget i norske jordbær. Likevel har forbrukerne liten grunn til bekymring, ifølge Gartnerhallen.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

09-06-2026 Nyheter Av Trond Schieldrop - avatar Av Trond Schieldrop

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

Det startet som en interesse og et lite verksted hjemme i garasjen. Nå leverer Øistein Røste spesialløsninger til norske industribedrifter.

Les mer i RingeriksAvisa