fredag, 26 mai 2023 07:56

Mange elbiler på utenlandstur

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
UT PÅ TUR: En undersøkelse viser at mange nordmenn skal ta med elbilen på utenlandstur. UT PÅ TUR: En undersøkelse viser at mange nordmenn skal ta med elbilen på utenlandstur. Foto: Morten Abrahamsen / NTB

 

I Norsk elbilforenings undersøkelse "Elbilisten 2023" sier 64 prosent at de planlegger å dra på tur med elbilen i sommer. Én av tre av disse skal til utlandet. 17 prosent av dem som skal reise utenlands, har eid elbilen under ett år.

– Det er imponerende at så mange ferske elbilister kaster seg ut i det og drar på langtur. Kanskje de har fått med seg hvor enkelt og greit det har blitt å lade på store deler av kontinentet, sier Christina Bu, generalsekretær i Norsk elbilforening, i en pressemelding.

NTB

Andre saker å lese

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa