tirsdag, 18 juli 2023 11:59

Pølser med barberblader funnet på Askøy – politiet advarer hundeeiere

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Mandag ettermiddag fikk politiet i Askøy kommune melding at det er funnet pølser med barberblader inni i terrenget ved Stevika i Kjerringgarden.

– I noen av pølsene ble det funnet barberblader, sier fungerende stasjonssjef Atle Heradstveit ved Askøy og Øygarden politistasjon til Bergensavisen.

Det er foreløpig ingen mistenkte. Politiet har opprettet sak.

Heradstveit oppfordrer hundeeiere i området til å ha hundene sine i bånd, og å være ekstra oppmerksomme på tur.

Pølsene ble funnet i terrenget ved Stevika i Kjerringgarden i Askøy kommune utenfor Bergen.

– Her kan det være skadepotensial, så folk må passe godt på hundene sine. Det er grunn til å tro at dette er lagt ut av noen som ikke er så glad i hunder, sier han.

Han kan ikke huske å ha vært borti lignende saker i området tidligere.

NTB

Andre saker å lese

Hønengata 5 solgt for fem millioner

12-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hønengata 5 solgt for fem millioner

Salget av Hønengata 5 for 5 millioner kroner er den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Flere av eiendommene er omsatt for rundt 4 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Prinsesse Astrid er død: – Et stort tap for oss

11-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Prinsesse Astrid er død: – Et stort tap for oss

Prinsesse Astrid, kong Haralds storesøster, er død. Hun sovnet inn fredag, under to døgn etter å ha deltatt i lillebrorens gravferd.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra asken til ilden?

11-09-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra asken til ilden?

Da Jon-Ivar Nygård overtok som samferdselsminister i 2021, lå Ringeriksbanen nærmere byggestart enn noen gang. Prosjektet var ferdig planlagt, reguleringsplanen var vedtatt og store summer allerede brukt. Så satte regjeringen...

Les mer i RingeriksAvisa

Støre på Slottsplassen med de nye statsrådene

11-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Støre på Slottsplassen med de nye statsrådene

Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) presenterer de nye statsrådene på Slottsplassen fredag formiddag. En rekke statsråder byttes ut.

Les mer i RingeriksAvisa