fredag, 14 juli 2017 08:05

Vent med å lufte kjelleren

Ranger denne artikkelen
(2 Stemmer)
Vent med å lufte kjelleren Foto: NTB Tema

Endelig er det sommer og varmt i lufta! Da er det fristende å åpne alle vinduer og lufte på loftet og i krypkjelleren.

På loftet er det fint med en skikkelig gjennomlufting om sommeren, men i kjelleren skal du være litt forsiktig med å åpne vinduene i varmen. Hvis du lufter kjelleren på varme sommerdager, vil nemlig luft med ekstra høy fuktighet strømmer inn og møte kalde vegger og tak. Resultatet blir fort kondens, og dette øker faren for sopp- og råteskader. Skal du lufte i kjelleren, bør du heller vente til det er liten forskjell på ute- og innetemperatur. Da er det mindre fare for at det oppstår kondens.

Mer i denne kategorien « Mal døren synlig Gjenbruksjakten »

Andre saker å lese

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

08-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

Tre kvinner på 18 og 19 år er funnet omkommet etter brannen i Hamar. Ytterligere én jevnaldrende kvinne er savnet. – Dypt tragisk sak, sier politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

18-åring arrestert i Hønefoss

07-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til søndag måtte en 18-åring en tur til Drammen og politiets arrest. Han lagde bråk og var veldig beruset. Det ble opprettet sak hos politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

07-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

Titusenvis samlet seg i Vatikanet da den italienske tenåringen Carlo Acutis ble gjort til helgen av paven. Han døde av leukemi i 2006.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

06-09-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa