tirsdag, 26 mars 2019 11:58

Tullebyen Hønefoss

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
Dette er et bilde fra det fantastisk flotte Loen Skylift, som faktisk er et "must" om du er på de kanter av landet. Dette er et bilde fra det fantastisk flotte Loen Skylift, som faktisk er et "must" om du er på de kanter av landet. Foto: Bård Basberg/Loen Skylift

(Leder) Det er ikke ofte jeg blir så oppgitt at jeg klasker hånda i panna. Men Mette Stenersen har fått meg til akkurat det.

I en artikkel i Ringerikes Blad mener hun at en gondolbane til Haugsbygda er et godt forslag. Og hva mener "markedskoordinator i destinasjonsselskapet Gjøvikregionen Hadeland Ringerike reiseliv" videre? Jo, hun viser til at gondolbanen i Loen i Sogn og Fjordane har blitt en suksess! Hallo! Er det noen hjemme?

Skulle en gondolbane opp i flatbygda Haug bli en turistmagnet? Jeg anbefaler alle som leser dette å klikke på denne linken som viser hva Mette Stenersen (som faktisk er ansatt for å fremme reiselivet i Ringerike) sammenligner Haugsbygda med.

Klikk her

Lest 39670 ganger Sist redigert tirsdag, 26 mars 2019 15:38
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Feil på tale- og mobildata

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Telenor har registrert en feil på mobil tale og mobildata. De jobber nå med kartlegging og feilsøk for å få en oversikt over omfang og kundekonsekvenser.

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa