tirsdag, 17 november 2015 09:30

Er dette til beste for HBK?

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Ny arena for "folkemøter" Ny arena for "folkemøter" Foto: Frank Tverran

(Leder) Uten annen forankring enn i sitt eget ego, inviterer Kooperativen med  Nader Khalayli og Erik Hagen som innspillere med forslag til hvordan et nytt HBK skal gjenoppstå.

Bortsett fra en hyggelig kveld med forhåpentligvis mye ølsalg, vil neppe denne samlingen føre til seriøse innspill i det videre arbeidet med organiseringen av HBK. Snarere tvert i mot. Fraksjonsvirksomhet er det siste klubben trenger.

Først må klubben ha en skikkelig organisasjon. Deretter bør klubbens styre - i den utstrekning det er ønskelig - invitere til en idedugnad. Og da bør formatet være noe større enn en liten pub en onsdagskveld i november.

Agendaen virker rimelig klar, slik Terje Andersen sier det på Facebook: "Våger å påstå at dette folkemøtet er minst like viktig som en ubetydelig treningskamp, med en sportslig ledelse som trolig ikke tilhører fremtiden.."

Folkemøte?

Lest 34853 ganger Sist redigert tirsdag, 17 november 2015 10:00
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

13-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

Regjeringen vil nedsette en ekspertgruppe som skal undersøke om Nav fungerer optimalt og om det er godt nok rustet for fremtiden.

Les mer i RingeriksAvisa

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

12-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

Jevnaker kommune har nådd en milepæl som få andre kan vise til - i 2025 var samtlige nye personbiler som ble registrert i kommunen helelektriske. Dermed plasserer Jevnaker seg i...

Les mer i RingeriksAvisa