tirsdag, 08 desember 2015 11:47

Årets reklamejippo fra Burger King

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

(Leder) Hadde de enda blitt invitert ut på et skikkelig måltid mat, så kunne vi snakket om en hyggelig førjulsopplevelse for de 23 fra omsorgssenteret.

I stedet blir de avspist med hamburger i papir, pommes frites i en liten pappeske og en idiotisk papirkrone på hodet!

Og uten at lokalavisen velvillig stilte opp med en helside full av bilder og superlativer som priste burgergleden på Burger Kings "kongekveld", ville det neppe blitt noen gjentagelse neste år.

Tanken bak - som det ofte snakkes om - er selvfølgelig markedsføring. Og selvkost på kuvertene, inkludert dispenserbrus, ligger neppe på mer enn kr 30 pr. person. Er det virkelig lov å utnytte pleiepasienter på denne måten?

Billigere reklame får du ikke!

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Kristin Moen Saxegaard bokbader Knausgård

30-08-2025 Lesestoff NTB - avatar NTB

Kristin Moen Saxegaard bokbader Knausgård

Det blir mektige omgivelser når Karl Ove Knausgård neste gang vender tilbake til Norge.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 35

30-08-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 35

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Erna Solberg mener Listhaug ikke kan bli borgerlig statsminister

29-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Erna Solberg mener Listhaug ikke kan bli borgerlig statsminister

Erna Solberg mener målingene er tydelige på at Sylvi Listhaug ikke kommer til å bli statsminister dersom det blir borgerlig flertall ved valget.

Les mer i RingeriksAvisa

Kampen-siktede ville angripe moské i Hønefoss

28-08-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Kampen-siktede ville angripe moské i Hønefoss

Mannen som er siktet for å ha drept en kvinne på Kampen i Oslo, ønsket å angripe en moské i Hønefoss, opplyser politiet.

Les mer i RingeriksAvisa