mandag, 15 januar 2024 09:48

Sabrura med strategisk navnebytte

Skrevet av
Nå er Sabrura opphørt Nå er Sabrura opphørt Foto: Frank Tverran

Man skal være ganske nærsynt for ikke å se at det som regel var god plass inne på Sabrura Hønefoss. Og at det gikk mot en avvikling var ikke noen stor overraskelse for oss som holder til i nabolaget.

Sabrura Hønefoss AS ble etablert høsten 2021 med Sabrura Drift AS som 100% eier.

Aksjekapitalen var kr 300.000 og Preben Oosterhof var daglig leder og styreleder. Adressen var Brutorget 6 i Hønefoss.

I november samme år ble Tonje Synøve Moen Kittilsen ansatt som daglig leder. Den 1.8.2022 ble hun også valgt til styreleder. Når hun slutter, blir Preben Oosterhof igjen satt inn som daglig leder. Dette skjer den 1.12.2022. På grunn av noe som antagelig er en forglemmelse, blir Kittilsen fortsatt sittende som styreleder fram til 26.6.2023. Da tar Oosterhof også over denne funksjonen.

Selskapet leverer årsregnskap for 2022. Driftsinntektene for 2022 var ca 7 millioner og driftsresultatet viste et underskudd på nærmere 2,5 millioner. I løpet av året hadde også selskapet opparbeidet seg en konserngjeld på over 2 millioner.

Etter å ha fått varsel om tvangsoppløsning på grunn av manglende revisor den 19.9.2023, engasjerer selskapet Ernst & Young AS den 1.1.24.

Den 8.januar i år endret Sabrura Hønefoss AS navn til Hjørnematen AS. Da har konsernet fortsatt til gode å avvikle en Sabrura-bedrift.

Andre saker å lese

Verdens største studentundersøkelse

09-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Verdens største studentundersøkelse

Studentenes helse- og trivselsundersøkelse (SHoT) er Norges største kartlegging av hvordan studenter faktisk har det – fysisk, psykisk, sosialt og i studiesituasjonen.

Les mer i RingeriksAvisa

Mona Juul går av som ambassadør – fortsetter å forklare seg for UD

09-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Mona Juul går av som ambassadør – fortsetter å forklare seg for UD

Mona Juul går av som ambassadør etter kontakten som er avdekket med Jeffrey Epstein. – Alvorlig svikt i dømmekraft, mener Espen Barth Eide (Ap).

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 6

07-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 6

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Kronprinsesse Mette-Marit beklager til kongen og dronningen – vil forklare seg

06-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kronprinsesse Mette-Marit beklager til kongen og dronningen – vil forklare seg

Kronprinsesse Mette-Marit beklager for situasjonen hun har plassert kongehuset i, i en ny uttalelse om det hun beskriver som sitt vennskap med Jeffrey Epstein.

Les mer i RingeriksAvisa