mandag, 15 januar 2024 09:48

Sabrura med strategisk navnebytte

Skrevet av
Nå er Sabrura opphørt Nå er Sabrura opphørt Foto: Frank Tverran

Man skal være ganske nærsynt for ikke å se at det som regel var god plass inne på Sabrura Hønefoss. Og at det gikk mot en avvikling var ikke noen stor overraskelse for oss som holder til i nabolaget.

Sabrura Hønefoss AS ble etablert høsten 2021 med Sabrura Drift AS som 100% eier.

Aksjekapitalen var kr 300.000 og Preben Oosterhof var daglig leder og styreleder. Adressen var Brutorget 6 i Hønefoss.

I november samme år ble Tonje Synøve Moen Kittilsen ansatt som daglig leder. Den 1.8.2022 ble hun også valgt til styreleder. Når hun slutter, blir Preben Oosterhof igjen satt inn som daglig leder. Dette skjer den 1.12.2022. På grunn av noe som antagelig er en forglemmelse, blir Kittilsen fortsatt sittende som styreleder fram til 26.6.2023. Da tar Oosterhof også over denne funksjonen.

Selskapet leverer årsregnskap for 2022. Driftsinntektene for 2022 var ca 7 millioner og driftsresultatet viste et underskudd på nærmere 2,5 millioner. I løpet av året hadde også selskapet opparbeidet seg en konserngjeld på over 2 millioner.

Etter å ha fått varsel om tvangsoppløsning på grunn av manglende revisor den 19.9.2023, engasjerer selskapet Ernst & Young AS den 1.1.24.

Den 8.januar i år endret Sabrura Hønefoss AS navn til Hjørnematen AS. Da har konsernet fortsatt til gode å avvikle en Sabrura-bedrift.

Andre saker å lese

Når rutinesvikt blir til politisk moralsk panikk

06-02-2026 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når rutinesvikt blir til politisk moralsk panikk

(LEDER) Det er mulig å mene to ting samtidig: Ja - rådhuset skal ha ryddige sikkerhetsrutiner, skriftlige avklaringer og klare grenser for hvem som får tilgang hvor. Og nei -...

Les mer i RingeriksAvisa

Økokrim åpner etterforskning mot Jagland

05-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Økokrim åpner etterforskning mot Jagland

Økokrim har besluttet å åpne etterforskning mot Thorbjørn Jagland for mistanker om grov korrupsjon etter opplysninger i Epstein-filene.

Les mer i RingeriksAvisa

Høiby forklarte overgreps-søk: – Gikk masse rykter

05-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Høiby forklarte overgreps-søk: – Gikk masse rykter

På tredje dag av straffesaken mot Marius Borg Høiby forklarte flere vitner seg om nachspielet på Skaugum i 2018. Selv ville Høiby også oppklare noe annet.

Les mer i RingeriksAvisa

Prinsesse Ingrid Alexandra ut mot pressen på Instagram

05-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Prinsesse Ingrid Alexandra ut mot pressen på Instagram

Prinsesse Ingrid Alexandra har lagt ut en tekst om personangrep fra mediene. «Når er det nok», spør hun på en lukket instagramkonto.

Les mer i RingeriksAvisa