fredag, 19 januar 2024 14:53

Nå kan du miste TV3

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Telia og Viaplay har så langt ikke kommet fram til en ny avtale, noe som kan føre til svarte skjermer for rundt 500.000 norske kunder

Den nåværende avtalen mellom partene løper ut i begynnelsen av 2024, skriver Kampanje.

På sine egne sider advarer nå Telia om at kundene deres kan miste tilgang til Viaplays kanaler, som inkluderer TV3, TV3+ og V Sport-kanalene, fra februar dersom partene ikke kommer til enighet.

– Vi ønsker å understreke at målet vårt er å bli enige med Viaplay om en ny og langsiktig avtale, til en fornuftig pris og med innhold som kundene våre ønsker, skriver selskapet.

Kunder står også i fare for å miste tilgang til Viaplays strømmetjeneste. Ved et eventuelt brudd vil Telia-kunder kompenseres med 50 ekstra TV-poeng eller 50 kroner i månedsrabatt

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Derfor stiger dieselprisene mer enn oljeprisen

22-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Derfor stiger dieselprisene mer enn oljeprisen

Krigene i Midtøsten og Ukraina struper oljeforsyningene og setter raffinerier i brann. Oljeprisen er høy, men pumpeprisen er enda høyere.

Les mer i RingeriksAvisa

Har Vardar-styret for mange jern i ilden?

21-09-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Har Vardar-styret for mange jern i ilden?

Ringerike kommune har mistet tilliten til styret – rolleoversikten reiser også spørsmål om kapasitet og fornyelse.

Les mer i RingeriksAvisa

Nordea har Norges minst fornøyde bankkunder

21-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nordea har Norges minst fornøyde bankkunder

Nordea havner for første gang nederst i en stor måling av kundetilfredsheten i norske banker. Bulder topper listen for fjerde år på rad.

Les mer i RingeriksAvisa

Norsk kvinne død etter fall i Spania

20-09-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 71 år gammel norsk kvinne døde etter et fall på tur langs den populære fjellruten Ruta del Cares i Nord-Spania lørdag ettermiddag.

Les mer i RingeriksAvisa