lørdag, 02 mars 2024 08:43

Ishockey eliteseriekvalik menn fredag

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Da er konkurransen om hvem som skal forsøke å slå ut Ringerike Panthers av eliteserien i hockey i god gang.

Narvik er den heteste kandidaten, men det er fortsatt 7 ordinære kamper som skal spilles i kvaliken. Etter at det var spilt 35 matcher i 1.divisjon, endte Narvik på 83 poeng, Nidaros på 72, Grüner på 70 og Gjøvik på 57. Men dette er nullstilt før kvaliken.

Kvalifisering til eliteserien ishockey menn fredag, innledende runde (best av 5):

2. kamp:
Grüner – Nidaros 2-3 (0-1, 0-1, 2-1), sammenlagt 0-2.

Gjenstående kamper: 3/3, evt. 5/3, 8/3.

1. kamp:
Narvik – Gjøvik 5-0 (2-0, 1-0, 2-0), sammenlagt 1-0.

Gjenstående kamper: 3/3, 6/3, evt. 7/3, 9/3.

Vinnerne til kvalifisering mot de to nederste i eliteserien (Ringerike og Comet Halden) om to eliteserieplasser.

Sist redigert lørdag, 02 mars 2024 12:38
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

09-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

Oljeprisen hoppet natt til mandag til det høyeste nivået på flere år. Hoppet dro ned børsene i Asia.

Les mer i RingeriksAvisa

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

08-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

PST har kalt inn ekstra ressurser etter en eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo natt til søndag. Ingen personer ble skadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

07-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

Ikke siden januar i fjor har Arbeiderpartiet gjort det dårligere på Nationen og Klassekampens måling. Epstein-avsløringene trekkes fram som en mulig forklaring.

Les mer i RingeriksAvisa